Odvajanje dude in flaške? Je pogojeno z rastjo zob?

Otroci do enega leta starosti.

Moderator: ursakatja

Re: Odvajanje dude in flaške? Je pogojeno z rastjo zob?

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » Sr Maj 05, 2010 8:49 am

Naša štirilietnica ima navadno otroško pasto (zdaj smo v fazi Winxic) in si večinoma umiva sama. Včasih, ko kar nekaj sanja, ali pa se nam ful mudi, ji pa tudi midva pomagava.

Za malega pa tudi mi uporabljamo od Walede. In mu je ful všeč. :) Najprej mu jaz umijem, potem pa pustim, da si še sam. Je ful smešen, ker posnema moje čiščenje. Nimamo nobenih težav, zdaj je to že čista rutina. Točno ve, da ga najprej umijemo, oblečemo v pižamco in potem umijemo zobe. Potem dobi poljubček in gre spat.
Zobe mu lahko preštejem, kar odpre usta, ali pa ko se muckamo. Se mi zdi, da mu je všeč, ker smo nad vsakim novim zobom tako navdušeni, da jih zato še raje pokaže.
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a jassy » Sr Maj 05, 2010 8:59 am

Mi umivamo zobe 2x na dan-zjutraj in zvečer. Mu jih pa najprej jaz, potem pa dam še njemu, da malo podrgne. Sem pa tudi jaz mnenja, da je umivanje zob obvezno in brezkompromisno. Včasih ima kakšno obdobje, da jih ne pusti umiti, pa ga lepo položim na tla in ga ne spustim, dokler ne odpre ust. Itak se zraven dere kot jesihar, ampak kar se higiene tiče ne popuščam niti za milimeter in pika! imamo pa še vedno 16 zob (mislim da), umivamo pa s pasto elmex (mislim da :lol: ). Dam pa paste čisto čisto malo..
jassy
Bambino korenjak

Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a malaaa » Po Okt 15, 2012 10:49 am

Mi smo z flaško nehal takoj k smo nehal z nočnim dojenjem (in dodajanjem)... To je bilo enkrat okrog 8-9 meseca... Navadili smo se na slamico in lonček. Dudo pa žal še mamo, smo jo zanalašč pustili, ker baje pomaga pri uvajanju v vrtec... Mala ne doživlja takih travm, ker jo duda zelo potolaži... Jo ima pa samo ob resnih krizah in za spanje. Čez dan smo jo odvadili dudice s pomočjo hranilčka (mrežica v katero daš npr.: sveže jabolko). Otrok se zaposli s hranjenjem,... pa še za zobke pomaga, ker je hladno pa mehko in še okusno. Pa še možnosti zadušitve ni, ker čez mrežico večji kosi ne morejo. :lol:
malaaa
Bambino dojenček

Prejšnja

Vrni se na Dojenček in njegov razvoj

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost