[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - DRUŽINSKI ZAKONIK

DRUŽINSKI ZAKONIK

Kakšen zakon je napisala naša vlada? Kakšne so moje pravice?

DRUŽINSKI ZAKONIK

OdgovorNapisal/-a Vanja » Pe Jan 06, 2012 4:45 pm

Jaz sem ODLOČNO ZA. Kakšno pa je vaše mnenje?

»Družina je življenjska skupnost otroka z enim ali obema od staršev ali z drugo odraslo osebo, če ta skrbi za otroka in ima po tem zakoniku do otroka določene obveznosti in pravice. Zaradi koristi otrok uživa družina posebno varstvo države.«
Uporabniški avatar
Vanja
nič drugega ni pomembno

Kraj: Radeče

Re: DRUŽINSKI ZAKONIK

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Jan 06, 2012 6:02 pm

Morda bo marsikdo proti, no, vsak ima pravico do svojega mnenja. Ne glede na spol, če se bo otroku godilo dobro v nekem okolju, pa naj bo, samo, da je srečen, zadovoljen.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bambina » Pe Jan 06, 2012 6:31 pm

Sem za!
Uporabniški avatar
bambina
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a Janya » Pe Jan 06, 2012 7:59 pm

Jaz sem proti. Moti me predvsem posvojitev otrok istospolnih parov.
Nisem proti, ker bi me istospolni pari kakorkoli motili. Prepričana sem, da lahko ustvarijo ljubeč dom poln topline in medsebojnega spoštovanja, mogoče še bolj kot ostali. Samo moramo pa se zavedati da otroku bolj malo pomaga če ga imata starša najrajše na svetu, če ga vrstniki neprestano prcajo in zasmehujejo, ker to ga bojo. Naša družba na žalost še ni pripravljena da bi sprejemala drugačne. Samo poglejte kako težko prenašaš recimo "soseda ki na ves glas posluša glasbo, ki pa tebi ni po godu. Pa je samo glasba. Kako bojo šele takega otroka neprestano prcal in na žalost je zelo malo otrok tako samozavestnih da bi pozitivno prebrodili to. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem bila celo osnovno šolo tarča posmeha, ker je bil moj oče alkoholik. Do 30 leta sem se sestavljala, da sem pozdravila vse razpoke ki so pri tem nastale. Še zmeraj pa me je groza vstopiti v šolo, kjer je polno razposajenih otrok. Tega ne privoščim nikomur niti sovražniku. Zavedam se da je to problem celotne družbe, bolj starih ker otroci od nas slikajo kaj sprejemamo in kaj ne.
Poleg tega pa se mi zdi da bo zakon zlorabljen in bo več slamnatih porok da bo imel otrok biološkega starša, ki ga bo potem lahko njegov partner posvojil.
Vse ostalo podpiram. Dejmo zdej prvo družbo spremenit, da se bojo istospolni lahko sprehajal brez skrbi, potem bo lažje tudi njihovim otrokom.
It is aj Jana 4
Uporabniški avatar
Janya
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » So Jan 07, 2012 9:35 am

Se strinjams tvojo izjavo. Družba v celosti ni pripravljena na tak zakonik. Morda pa referendum uspe in se bodo morali pač sprijazniti.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jure » So Jan 07, 2012 9:52 am

Jana lepo si napisala, samo z eno majčkeno lepotno napakico :wink:
Istospolni partnerji bodo po pripravljenem zakonu lahko posvojili samo biološke otroke svojih partnerjev, ki že živijo skupaj (teh družin je zgolj nekaj in že obstajajo, njihovi otroci pa tudi že obiskujejo šolo) in v nobenem členu zakona ne piše, da se bodo lahko istospolni pari zavzemali za posvojitev nebiološkega otroka, kot se je skupaj z mnogimi drugimi lažmi predstavilo podpisnikom referenduma. Vse za lažjo manipulacijo ali, če se lahko izrazim, preko 'trupel' za dosego cilja.

Spremeniti družbo? Mogoče se lahko visok cerkveni dostojanstvenik skriva pod masko svobodnega govora, ko homoseksualnost na radiu in javni televiziji umešča med nacizem, fašizem in komunizem :? , mogoče se na primerjanje kontracepcije in pesticidov (iz njeni besed se je dalo razbrati, da znanost prezira) lahko sklicuje visoka predstavnica parlamentarne stranke, žalostno je, da takemu govoru ploska 20-30% slovenskega prebivalstva in da z nadaljevanjem omejevanja pravic manjšin družbe nikakor ne bomo sposobni spremeniti. :roll:

Sploh ni pomembno ali sem za ali proti novemu družinskemu zakoniku (moti me nekaj drugih členov v zakonu), pomembno je, da če nekdo nečemu nasprotuje, nasprotuje s pravimi in resničnimi argumenti, ne pa z lažjo, manipulacijo in zavajanjem.

Podpisnikom za referendum in njegovim pobudnikom pa polagam na srce, da energijo raje usmerijo v strpno vzgojo svojih otrok, da se otroci ne bodo norčevali iz otrok istospolnih partnerjev, hendikepiranih otrok, otrok tujcev, in drugih manjšin… Potem bo problem družbe lažje rešljiv. :wink: 8)
Velikokrat ponoči buden gledam kako se otroka izgubita v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

OdgovorNapisal/-a Janya » So Jan 07, 2012 11:21 am

Podpisnikom za referendum in njegovim pobudnikom pa polagam na srce, da energijo raje usmerijo v strpno vzgojo svojih otrok, da se otroci ne bodo norčevali iz otrok istospolnih partnerjev, hendikepiranih otrok, otrok tujcev, in drugih manjšin… Potem bo problem družbe lažje rešljiv.

Ja saj to o tem govorim, da bi mogli prvo starše naučit strpnosti do drugačnih. Čeprav je nerealno ampak zntraj družine moramo začet sprejemat, da obstajajo tudi drugačne družine.
Da zakon govori o tem da bi lahko istospolni partner posvojil biološkega otroka svojega partnerja vem. Samo me je nekako strah da se bo to vse lahko priredilo. In da se bojo po veliki želji imeti otroka, ki je povsem normalno, zatekali da jim bojo nadomestne mamice dale biološke otroke. A se ne zdi mogoče??? Kot so nekateri potrpeli da so dobili državljanstvo in so se pač poročili za določen čas - tole je mešanje jabolk in hrušk, vem - ampak bo lahko prišlo do zlorab, sem skoraj prepričana.
Drugače pa zavedam se da se družba spreminja in da so zaradi tega potrebne sprembe zakonov itd. in da so vsi na novo začete stvari velik baubau, ampak sabi pri sebi pa moramo začet a ne???
Cerkev naj pove svoje mnenje potem pa naj v svojih vrstah red naredijo samo to si mislim, pa sem verna samo mi gre pa na jetra kako lahko pametujejo o družini vse o njej so se pa naučili v knjigah :?
Potem teli pobudniki referenduma, o tem kako so lagali in manipulirali z ljudmi, da so dobili podpis, pa kaj se gremo zakaj hočemo zakon, da bomo navadne družine na boljšem položaju, da bomo posebni imeli posebne pravice ker vztrajamo v "tapravem zakonskem življenju" ali ker je zakon potreben v dobrobit otrok ??? Nič boljši niso kot vsi drugi, ki grejo tudi čez trupla za svoje cilje :evil:
It is aj Jana 4
Uporabniški avatar
Janya
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a Ronja » So Jan 07, 2012 5:05 pm

Najlepše je, ko te pogledajo otroški učki in vidiš, da si zanje VSE! Smisel življenja so namreč otroški nasmehi...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Jure » Ne Jan 08, 2012 8:20 am

No Ronja, pa si zadela žebljico na glavico. Nisem sicer razbral, ali si proti ali za, pa vseeno. :wink: Če si prebrala družinski zakonik veš, da se v njem v ospredje postavlja otroka. V primeru, da se krušni starš odloči zapustiti družino - otroka, je po novem zakoniku posvojen otrok v istospolni skupnosti po krušnem staršu upravičen do preživnine, dedovanja…. A smo družba, ko bomo z referendumom otrokom istospolnih partnerjev preprečili to pravico, do katere sedaj niso upravičeni? :? :?

Tvoj drugi argument, čeprav se je v njega vrinila besedica MENDA, spet govori v prid družinskemu zakoniku in otrok. :wink: :wink: V primeru, da krušni starš umre je posvojen otrok upravičen do pokojnine, dedovanja po njem… In še enkrat, istospolne družine že obstajajo in otroci že živijo v omenjeni skupnosti. Ali so besede menda, mogoče, sem slišal, številna zavajanja, ki se lahko razberejo tudi iz tvojega posta dovolj, da tem otrokom preprečimo enako možnost, pa o naši družbi pove dovolj. :?

Raziskave o HIV-u v monogamnih homoseksualnih skupnostih verjetno namenoma nisi objavila in velja tako kot sem zapisal v zgornjem postu, vse za dosego svojega cilja, pa čeprav resnico ukrojimo na svoj način. Zaradi AIDSA v Sloveniji umre manj homoseksualcev kot za posledicami kardiovaskularnih bolezni in raka, pravočasna diagnoza virusa HIV in vseživljenjska medikamentna terapija v razvitih državah z urejenim zdravstvenim zavarovanjem (zdravljenje je zelo drago) med katere spada tudi Slovenija, pa okuženim omogoča, v svojih okvirih, povsem normalno in nič krajše življenje. :wink:

Zakonik zagovarja pravice otrok v homoseksualnih družinah. Kako so/ste nasprotniki z lažmi in zavajanji uspeli zmanipulirati dobršen del slovenske javnosti, pa je kopje, ki se bo lomilo na hrbtih nič krivih otrok. Verjamem pa, da ko bodo tudi nekateri podpisniki za referendum resnici pogledali v oči, referendum tudi podprli. :wink:
Velikokrat ponoči buden gledam kako se otroka izgubita v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

OdgovorNapisal/-a Vanja » Ne Jan 08, 2012 10:31 am

Nadomestne mame so in bodo vedno obstajale. Par, ki drugače ne more priti do svojega otroka je za to možnost izredno hvaležen. Govorim o paru moški-ženska. Je to zloraba?

Istospolne ženske imajo lahko otroka, brez nadomestne matere, očeta pa si lahko izberejo za eno noč, vse po naravni poti. Ti očetje niti ni nujno da vedo da so spočeli otroka, niti ni mogoče dokazati, razen če mati to želi. Ti otroci imajo v rojstnem listu OČE neznan. Povsem enako je za otroka matere ki ni homoseksualka, če mati ne razkrije kdo je oče. Ta otrok, če ga ne posvoji nebiološki oče, ima pravice zgolj samo po svoji materi.

Malce več težav je za istospolne moške. Le ti otroka ne morejo donositi sami in njihov otrok ima 2 znana biološka starša.

Hočem povedati zgolj naslednje:
Homosaksulaci lahko imajo biološke otroke in jih bodo imeli lahko tudi če ste prioti družinskemu zakoniku. S tem boste le otroku, ki že obstaja onemogočili pravico tudi do zdravstvenega zavarovanja, pokojnine (v primeru smrti) ali do dediščine po partnerju svojega očeta ali matere.
Uporabniški avatar
Vanja
nič drugega ni pomembno

OdgovorNapisal/-a Ronja » Ne Jan 08, 2012 10:45 am

Primer dedovanja je enostavno rešljiv (razen v primeru nenadne smrti). To vedo tisti, ki ne želijo, da se njegova imovina razdeli med vse, ki jim po zakonu pripada (nujni delež ipd). Imetje prepišeš na otroka in tako po tvoji smrti nimajo česa deliti.

Pravica do zdravstvenega zavarovanja? Kako to misliš? Otrok, za katerega skrbiš, je pač zavarovan po tebi.

Pri moških istospolnih partnerjih, ki pač imajo znana oba starša, je dedovanje po zakonu - po obeh bioloških starših.

Enako je že zdaj tudi v heteroseksualnih družinah: če ima npr. moja polsestra v rojstnem listu vpisano le mamo, očeta pa ne, lahko po očetovi smrti zahteva nujni delež, saj je v resnici ena od njegovih otrok, čeprav v rojstnem listu ni vpisan. Sorodstvo se dokazuje na osnovi DNKa, čeprav je oče ni nikoli priznal. Mama ji je povedala, kdo je oče. Vsi vemo, da je to res, ker je podobna očetu. V rojstnem listu pa le ni vpisan. Ko smo se obrnili na pravnika, nam je povedal, kaj sem zgoraj napisala.
Najlepše je, ko te pogledajo otroški učki in vidiš, da si zanje VSE! Smisel življenja so namreč otroški nasmehi...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Vanja » Ne Jan 08, 2012 11:00 am

Ronja nisi razumela mojega napisanega.

Nima pravic po partnerju svojega biološkega otroka. Če ga ne posvoji nima po njem nobenih pravic niti nujnega deleža. In ne če je njegov biološki oče ali mati recimo brezposelen ne more uveljavljati zdravstvenega zavarovanja po partnerju očeta ali matere.

Glede dedovanja si površno prebrala. Nihče ne more vedeti kdo je biološki oče, če mati tega ne razkrije. Le če mati pove je mogoč DNK dokaz če oče tega ne prizna. če pa mati tega ne pove ali celo še sama ne ve, pa ne bodo delali DNK na vsakem moškem. Po očetu lahko deduješ samo če mati razkrije očeta.
Uporabniški avatar
Vanja
nič drugega ni pomembno

OdgovorNapisal/-a Janya » Ne Jan 08, 2012 11:16 am

Jaz sem primer zlorabe napisala zgolj za to, ker je vedno povdarjeno da gre za biološke otroke in sem dala samo primer kaj se bo dogajalo.
Mene samo skrbi, kako se bo otrok znal ubraniti v zunanjem svetu, pred prcanjem. Ker v šoli še tisti, ki bi mogli bit vzor kako sprejemat vse otroke in jih z enako potrpežljivostjo učit, tega ne znajo-zmorejo. Pa so šolani pedagogi z dolgoletnimi izkušnjami. Niso vsi taki hvala bogu. Naj napišem primer, kaj se je recimo zgodilo mojim puncam. S sošolko in sošolcem so se nekaj začeli pričkati in našim puncam sošolka reče, da bo cela Slovenija prišla pretepst starše -naju- in da bojo same na pogrebu. In tisti dan ko se to zgodi pišejo v šoli spis kaj si želijo za dedka mraza. Ena mojih je dogodek napisala v spis z željo da se otroci nebi kregali. A mislite da je učiteljica kaj reagirala na to pisanje. Nič pa je to nižja prvo triletje. Naše je dogodek zelo prizadel in je prinesel še neihh par noči grdih sanj. In če takega pedagoga urajma otrok, ki ga bodo zafrkavali ker ma dve mami ali očeta, ni ravno vzpodbudno. Ne vem no. Mogoče pa mormo pač rizkirat pa probat, samo to spet otroci potegnejo najkrajšo.
It is aj Jana 4
Uporabniški avatar
Janya
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a Vanja » Ne Jan 08, 2012 12:25 pm

"Zloraba" nadomestne mame nima z družinskim zakonikom nobene neposredne povezave. To se lahko dogaja tudi sedaj in tudi če se zakonik ne podpre bi se lahko. Morebiti bi lahko posledično obstajala posredna povezava. Bi pa to veljalo bolj veljalo za moške, homoseksualne pare.
Mislim da je strah te zlorabe odveč, saj gre za zelo majhno populacijo ljudi. Je pa seveda možna, kot tudi marsikatera druga zloraba "normalne" družine.
Sama osebno poznam zelo malo homoseksualnih parov. En par ima tudi otroka in nimajo zaenkrat negativnih izkušenj na otroka s strani okolice.
Uporabniški avatar
Vanja
nič drugega ni pomembno

OdgovorNapisal/-a Ronja » Ne Jan 08, 2012 1:17 pm

Celotna družba se ne bo kar tako spremenila. Z vidika otroka je najbolje (če se že gremo tako), da se istospolni otrokom pač odrečejo - tako otroci ne bodo žrtve posmeha in prcanja. Mislim tele nadomestne mame pri moških ...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Jure » Ne Jan 08, 2012 5:11 pm

Edini resni argument proti, ki sem ga po vseh forumih in komentarjih, žaljenj in neargumentiranih pamfletov prebral do sedaj, je argument naše Janye: Ali smo kot družba sposobni sprejeti te otroke? :|

Na verjetno veliko žalost zagovornikov referenduma in nasprotnikov Družinskega zakonika pa bodo ti otroci še vedno obiskovali vrtce in šole, ne glede na to ali bo zakon sprejet ali ne. Državljanska dolžnost je, da otrokom iz drugačnih družin, ki so asimilirane v naše okolje, nudimo enake pravice, kot jih imajo naši otroci, naša starševska odgovornost pa je, da našim otrokom dopovemo, da obstajajo tudi drugačne družine: istospolne, brez očeta ali matere, družine alkoholikov in zasvojencev,…

Ronja, s svojim postom o zakonih ponovno debelo zavajaš in ponovno opisuješ samo polovico, oz. pol svoje resnice. Ker sam pravno nisem podkovan, si preberi kolumno Vlaste Nussdorferhttp://www.ius.info/DnevneVse ... x?id=48626, mislim, da ti je ni potrebno posebej predstavljati. Ker pa je že prepričanega, tudi z argumenti težko prepričati, pa boš verjetno posumila tudi v njene reference.

Nasprotnike Družinskega zakonika že od septembra naprej, ko so se pričeli zbirati prvi podpisi za referendum sprašujem: Kaj bo meni »po naši teološki terminologiji, naravni družini« zakon vzel in zakaj bo moja družina ob sprejetju zakona slabše živela? In drugo vprašanje: Zakaj otroci istospolnih partnerjev ne smejo imeti enakih pravic, kot jih imajo npr. moji otroci?

Smiselnega in argumentiranega odgovora dobre štiri mesece po vprašanjih še nisem dobil. Še najbližje je Janyjin odgovor, ki pa žal na njeno in mojo žalost ne ponuja dokončne rešitve.

Še nekaj zate Ronja: Ricky Martin, Elton John, Ronaldo, Sarah Jessica Parker, Dennis Quaid,… Samo nekaj imen iz sveta znanih, katerim je po tvojem razmišljanju potrebno odvzeti otroke. :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

OdgovorNapisal/-a Ronja » Ne Jan 08, 2012 7:39 pm

Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a žogca » Po Jan 09, 2012 2:03 pm

Sem absolutno ZA in sicer iz več razlogov. Zakon je dober, ker v prvi vrsti ščiti otroka in "obravnava" njegove pravice. Na več področjih, od telesnega kaznovanja naprej. Že davno bi ga morali sprejeti. Moti me le definicija družine, ki govori, da je družina, vsaka družina kjer je otrok. Zame je namreč lahko družina tudi par, ki mu ni dano imeti svojih otrok, ali jih ne more posvojiti iz bilokaterega razloga. Zame sta tudi par družina. In blazno me moti, da se je vse skupaj sprevrglo v boj proti homoseksualcem. Če tega člena ne bi bilo, sem prepričana, da se sploh ne bi razpravljalo ali je zakon ok ali ne.
In še, malce humorno obarvana izjava, pobrana iz FB-ja. Vsem gorečim vernikom, ki so v pobožičnem času zbirali podpise za referendum, je prav, da jih spomnimo, da je bil božji sin rojen dvema očetoma in nadomestni materi. Samo toliko v razmislek :mrgreen:
žogca
Bambino navdušenec

Kraj: indijakoromandija

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Po Jan 09, 2012 4:52 pm

žogca pod tale tvoj post se pa PODPIŠEM :D
ehh, jz samo ne razumem, zakaj bi bili proti, če pa onec koncev nihče nič ne izgubi, lahko nekateri samo pridobijo... kdaj le kdaj bodo nekateri začeli malo drugače razmišljati?!?
Ronja, zakaj bi se nekdo odrekel otroku, ki si ga želi, če pa sploh NI dokazano, da bi otroci (pa naj bodo posvojeni, od nadomestne mame al pa od enega izmed partnerjev) trpeli v družbi in bi lahko eden od partnerjev otroku zagovotovil normalno človeka spodobno življenje??? Sicer pa vseeno verjamem, da če bi v vrtcu dobila v skupino otroka istospolnih partnerjev, da ne bi bil s tvoje strani obravnavan nič drugače kot ostali...
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a u2 » Po Jan 09, 2012 5:04 pm

i know you are watching me
Uporabniški avatar
u2
Bambino sanjač

Naslednja

Vrni se na Pravice staršev

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost