[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - Pustiti otroka samega na igralni podlogi in samega nasploh

Pustiti otroka samega na igralni podlogi in samega nasploh

Kako vzgajati otroka da bo prav? Kaj storiti v določeni situaciji

Moderator: ursakatja

Re: Pustiti otroka samega na igralni podlogi in samega nasploh

OdgovorNapisal/-a čokoladka » So Jun 27, 2009 12:15 pm

Čist tko mimo grede... Naš je star eno leto in mesec. Če kaj ni po njegovo, začne skakat, se dret na vse pretege, metat ob tla. Razume pa vse v zvezi s tem, kaj sme in kaj ne. Ko mu rečem, da nekaj ne, še namerno poskusi parkrat. Dokler ga ne umaknem. Aja, zraven se pa smeji k strgan.
No, še vedno pa ne vem, kako se točno obnašat v tem primeru.

U2, sem pa čakala tvoje mnenje in ga tudi dočakala.
Slika
Uporabniški avatar
čokoladka
Bambino bomba

Kraj: Grosuplje

OdgovorNapisal/-a u2 » So Jun 27, 2009 6:12 pm

se redko oglasim. večinoma takrat ko mi kej fejst dvigne pritisk.

drgač pa, čokoladka moja zlata, pogrešam te hug
i know you are watching me
Uporabniški avatar
u2
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a čokoladka » So Jun 27, 2009 6:23 pm

U2, jest tut tebe....

Se ti zvečer kaj javim na msn, k bo mali zaspal.

Na šiht so mi ga ukinli (msn), doma pa itaq je najmanj cajta za komp. Vse je prej, od vrta, pa do pospravljanja, kuhanja...., med cajtom, ko spi.
Slika
Uporabniški avatar
čokoladka
Bambino bomba

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » So Jun 27, 2009 9:03 pm

Danes, sem si rekla, no, pa bom poskusila s crkljanjem. In sem ga cel dan crkljala, dala v avtosedež, ko sva jedla, povsod ga nosila, mu kazala vrt, vse na dovozu, notri po stanovanju, mu jedla prstke, ja, itak, da je bil navdušen. Želim vam reči, da ga slej kot prej mine ena stvar in če mu ni všeč , joka. Pobavaš, kaj je narobe, dokler ne zadaneš, ne? Ampak... Ne bom ga pustila toliko časa več jokat, je danes pojokcal tudi manj. U2, itak, da je tvoj nasvet dober. Samo enostavno pa ne morem reči, da se strinjam s tem, da ge je treba pa kr naprej ujčkat za vsakič, ko pojokca ali zatuli ali vzdigne glasek...
In zato ga nimam nič manj rada kot ve svoje. Še preveč. Če ne, se tud ne bi tolk sekirala...

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ketii » So Jun 27, 2009 9:16 pm

U2 a sem ti dvignila pritisk? :oops: :wink:

Urška in vse...še enkrat ponavljam. Jaz ga tudi ne dvignem za vsak "drek". Ne puščam pa ga, da joka....tisti glasen histeričen jok....to mislim. Pa brez zamere. :wink:
Urška, ti si tud avatar zamenjala. Luškan je! srcee
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » So Jun 27, 2009 9:18 pm

Hvala, ketii za avatar. Ja, nekako tako kot ti bom tud jaz ravnala. No, po občutku, ne? :wink:

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a ketii » So Jun 27, 2009 9:21 pm

Tako je. Saj mamica najbolj pozna svojega otroka najbolj, kajne?! :wink:
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a u2 » Ne Jun 28, 2009 1:15 pm

Uporabniški avatar
u2
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a ketii » Ne Jun 28, 2009 1:22 pm

Kokr sem razumela, te je samo moj zadnji stavek razburil od celega posta. Ma to sem tko napisala kr eno cifro (2 leti)...vem mal sem pretiravala, ker takrat že skoraj ali celo vse razume. Hotla sem napisat, da ni nič narobe, če par mes. starega otroga nosiš in razvajaš, pol ko pa je že malo večji, pa je druga zgodba.
Vem, zdej si boš pa mislila, zakva pol kr neki pišem, če nisem o tem prepričana. Sorry!
Je pa to moj prvi otrok, tko da....

U2, no sam da ni kreg v bajti. :lol: :wink:
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a u2 » Ne Jun 28, 2009 3:11 pm

ah kakšen kreg neki. pa ni me razburil zadnji stavek (moram it zdej pogledat kva je sploh napisano) ampak me je zmotilo dejstvo, da otrok šele pri dveh letih malo razume stvari. no ja, pusti se presenetiti....še prehitro te bo čakalo presenečenje :lol: :lol:
Uporabniški avatar
u2
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a Ronja » Ne Jun 28, 2009 9:42 pm

Se bom še jaz malo vmešala, čeprav grem jutri na morje in potem 1 teden ne bom videla odzivov... ;)

Sem vzgojiteljica v vrtcu in veljam za dokaj strogo osebo (posledica tega je, da imam red v skupini in da se otroci iz moje skupine znajo obnašati, ko gremo na kakšno predstavo ali kam v jasnost). Ko sem zanosila, so mi vsi govorili, kako bom s svojim otrokom čisto drugače delala. Nisem se strinjala, ker meni red in pravila nekaj pomenijo. Če postavimo pravila in jih otroci poznajo, potem vse skupaj veliko bolje funkcionira kot če otrok enkrat eno stvar sme, drugič pa iste stvari ne sme. Skratka: z Manjo delam enako kot z otroki v vrtcu. No, skoraj enako. Nisem se pa za 180 stopinj obrnila in spremenila. Naj povem nekaj primerov:
a) Manja je bila še zelo majhna (1 mesec), ko se je pri dojenju na levi strani začela odrivati od mene in zganjati histerijo (na desni je bilo pa OK). Dretja je bilo na pretek. Nekaj časa sem se sekirala in ugotavljala, kaj je narobe, potem so mi pa enkrat popustili živci in sem jo odložila na igralno podlogo z besedami: "Ko se boš pomirila, te bom vzela nazaj v naročje in boš jedla." Če verjamete ali ne: dete je še cca 3 minute jokalo, potem je utihnila in me gledala. Kot sem ji obljubila, sem jo vzela nazaj v naročje in dojila se je brez težav. Moja mami ni mogla verjeti. To sem še nekajkrat ponovila (ob njenih izpadih ihtarjenja) in kmalu smo se ihte znebili.
b) Na igralni podlagi ni hotela ostati sama. Vsakič, ko sem jo položila tja, se je igrala, ko sem odšla, je začela jokati. Nič nisem uspela narediti, ko je bila budna - dela pa kot solate. Potem sem ji iz množice igrač izbrala 3. Skupaj sva se z njimi igrali. Čez 3 dni sem ji dala 'nove' tri igrače (izmed množice starih) in to sem ponavljala. Ves čas sva se skupaj igrali. Obračali sva jih, z ropotuljami ropotali, opisovala sem ji barve, oblike, oči, nos ipd. Potem sem jo za kratek čas pustila z igračami samo. Šla sem v kuhinjo (tako da me je ves čas videla) popit kozarec vode. Naslednjič sem oprala jabolko. Postopoma sem jo puščala vedno dlje. Potem sem odšla tudi že v drug prostor. Če je kdaj zajokala, je nisem dvignila v naročje, ampak sem prišla k njej in se pogovarjala z njo. V roko sem ji dala igračo in ji jo opisala. Včasih sem ji dala tudi dudo (če sem morala nujno kaj postorit - sicer imamo mi dudo samo za spanje). Zdaj zdrži že precej dolgo sama na podlagi. Zna se obrniti na trebuh in puza malo naokoli.
c) V posteljici ni hotela sama zaspati. Ko sem jo položila v posteljico, se je začel jok. Na začetku sem jo jemala ven iz posteljice v naročje in jo tolažila. No, s takim načinom nisem nikamor prišla, saj se je jok ponovil takoj, ko sem jo spet položila v posteljico. Potem sem nabavila radio in neke mp3 zvoke (mamino srce, dež ipd), ki se ponavljajo. Zvoke sem vklopila takoj, ko sem jo položila v posteljo. Seveda je bil še vedno jok, vendar je nisem vzela ven. Božala sem jo po glavi. Nisem se pogovarjala z njo. Trepljala sem jo po ritki, božala po hrbtu. Skratka: bila sem poleg nje. Vse to sem delala kar nekaj časa, vendar sem vedno manj časa ostajala pri njej. Rezultat je tak, da jo zdaj položim v posteljo, vklopim zvok (katerikoli že) in grem ven iz sobe. Zvok se po petih minutah ugasne. Manja sama zaspi. Včasih pred spanjem še kaj 'komentira', vendar nikoli ne joka (razen če se uspe vmes pokakati (imamo Racmanke)).
Pri primerih b in c: to se ne zgodi čez noč; potreben je čas in vsakodnevno ponavljanje gest.

Še kar nekaj je takih ali pa podobnih primerov (ko sem kar 'po mizi udarila', ko je naredila kakšno neumnost - in glej ga zlomka, dete je razumelo!). Ne bi opisovala vseh primerov, ampak dejstvo je, da otroci precej hitro znajo razbrati, kaj je ok in kaj ni oz. kaj se pričakuje od njih. Saj ne, da razumejo pomen besed, razumejo pa ton glasu. Manja je moj prvi otrok, zato izkušenj s tako majhnimi nimam; lahko povem samo to, kaj sem delala in kako se je Manja odzvala. Imam pa precej izkušenj s starejšimi od enega leta.
Najlepše je, ko te pogledajo otroški učki in vidiš, da si zanje VSE! Smisel življenja so namreč otroški nasmehi...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Ne Jun 28, 2009 9:48 pm

Sprintano. :) hug

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a ketii » Po Jun 29, 2009 7:01 am

ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a čokoladka » Po Jun 29, 2009 8:02 am

Ronja, zakon. Vedno z zanimanjem preberem tudi tvoje mnenje.
Moj način je trenutno podoben. Naš je trenutno tak navihanček, da ko ga previjam, brca na vse pretege. Velik je skoraj 90 cm, moči ima preveč. In to boli.
No, enkrat mu ponovim, da ne sme. Malo gleda, se začne smejat na ves glas in še bolj začne brcat. Za kazen ga dam v posteljico, pa tudi če je nagec. (Včeraj se mi je potem iz ihte polulal čez celo posteljico - nima veze, vse sem dala v stroj, potem v sušilca, pa je ok). No potem se dere kot jesihar. Ga nekaj časa pustim in ko pridem, je čisto druga slika. Se lepo previjeva, me lupčka, se stiska.
Hranjenje. To je tudi razred zase. Najraje bi pacal po celi kuhinji, hrana sam iz lustra naj ne bi visela. Na tem področju sem malo slabša, ampak napredujeva.
No, na svojih napakah se učimo. Nikoli pa ne bomo popolne.
Slika
Uporabniški avatar
čokoladka
Bambino bomba

OdgovorNapisal/-a ketii » Po Jun 29, 2009 8:07 am

Ronja, res si se razpisala. :D :D thumbsup
Moram rečt, da mi je tvoje razmišljanje všeč in tole bo še kako prav prišlo. V bistvu je čisto res, da nas otročki veliko več razumejo, kot pa si sami mislimo.
To o tonu glasu, to mi je itak logično, da te otrok razume. Vidim pri Nejcu, če mu kaj grdo rečem, če sem npr. mal živčna, ker tolk časa ne zaspi ali..., naredi šobico in na jok mu gre. :? Da pa lahko že par mes. star dojenček zganja histerijo in je trmast, to pa si nisem mislila. Sem pa ravno včeraj govorila z eno mamico, ki ima sedaj punčko staro 13 mes. Pravi, ko je bila stara 3 mes., da je bila dobesedno grozna. Da se je drla non-stop. Pravi, da krčev ni imela, ampak je bila samo tako trmasta in histerična. Čeprav nevem kako ve, da ni imela krčev.
Sicer nevem kako zgleda to, ker Nejc ni imel krčev in nasplošno ZELO malo joka in res ni težaven otroček.
Na podlagi je brez problema sam. Tudi če grem za kratek čas v kuhinjo.
Ne zaspi pa sam in to me moti. Skupaj se uleževa in zaspi ob dojenju. Rada bi ga pa tako navadila, da sam zaspi. Ene 2x je pomoje res tako zaspal, ker je bil res full zaspan verjetno takrat. Pa sem pol še probavala, mu navila tisti glasbeni vrtiljak, ki ga ima nad posteljico in šla. Dokler je špilalo, mu je bilo fajn in se je smejal. Potem, ko pa je nehalo, se je pa že začel pritoževat, pa potem jok-in hop, jaz sem ga dvignila (NAPAKA; vem) in se spet z njim ulegla.
Bom pa vsekakor tole začela probavat in ob njim bit, tako kot si napisala. Jaz sem pa mu tisto prižgala in šla stran.
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a ketii » Po Jun 29, 2009 8:11 am

O čokoladka, kaj me še vse čaka vidim.... :wink:
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a bambina » Po Jun 29, 2009 8:16 am

ja ja ketii, še izbruhi trme, to se mi zdi pa najhujše od vsega :cry:
Uporabniški avatar
bambina
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a ketii » Po Jun 29, 2009 8:19 am

Ma ga bom že ukrotila paglavčka mejhnga. :lol: :lol: :lol:
Ne, sej vem. Pomoje ni tko lahko....moraš met kar živce in ne smeš bit popustljiv.
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a bambina » Po Jun 29, 2009 8:22 am

moreš ja, ma sem bolj taka na easy pa ji veliko stvari in dejanj pustim, za enkrat furamo dobro.
Uporabniški avatar
bambina
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a čokoladka » Po Jun 29, 2009 8:34 am

Ja, pri nas se meče na tla, skače tisto histerično... Npr, če mu ne pustim polivat iz flaške. Samo, to se mi zdi pa čez vse. Počasi se navajam bit bolj stroga. Dej no, da mi bo pri 13 mesecih skakal po glavi. To pa ne.

Pa še občutljiva sem na najino vzgojo. Je treba že sedaj začet. Npr, včeraj me je razkuril moj, ko mu je rekel, če mamico brcaš, mene ne boš. Pa kake so to besede... Reče se kvečjem, naju pa že ne boš brcal! Bomo imeli kar problem, ker je moj imel otroštvo sfurano s tega vidika. Njegova starša sta bila vsak po svoje celo življenje. Vedno sta si ga podajala kot teniško žogico. In on ni navajen skladnosti staršev.
Pri nas sta en drugega zagovarjala tudi v primeru, da nista imela prav. Ampak nikoli se nisem mogla postavid med njiju. Se mi je zmeraj zdelo, kot da sta nek neprebojni zid.
Slika
Uporabniški avatar
čokoladka
Bambino bomba

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vzgoja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost