[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - KAJ SE DOGAJA V VRTCIH!!!!!!!! 2

KAJ SE DOGAJA V VRTCIH!!!!!!!! 2

Kako vzgajati otroka da bo prav? Kaj storiti v določeni situaciji

Moderator: ursakatja

KAJ SE DOGAJA V VRTCIH!!!!!!!! 2

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Pe Avg 05, 2011 5:55 pm

takole smo že razglabljali
viewtopic.php?f=16&t=10391

juretova in vanjina zgodba
http://www.bambino.si/kaj_se_dogaja_v_vrtcih

in še naša zgodba:

obračam se na vas za mnenje, ker nujno rabim nasvet... situacija pa je slednja:
mala je predlansko leto bila v skupini z otroci kateri so letnik 2007, potem so jo lani septembra prestavili v skupino z otroci letnik 2008 (s katero naj bi potem tudi vstopila v šolo, saj so naredili homogeno skupino in tako naj bi bilo do konca-tako so vsaj rekli) no, letos pa mi jo hočejo spet prestavit... seveda sem se že pogovarjala po telefonu z ravnateljico, ki mi je rekla da je temu tako zato ker je pač najstarejša, da morajo skupine zapolnit in še in še, potem pa sem se želela dogovorit za sestanek osebno in ne preko telefona in mi je poslala na sestanek njeno pomočnico... povedala sem tudi da to ni način da se tako prestavlja otroka kot neko lutko iz kota v kot, ker ima lahko to dolgotrajne posledice, ki se bodo lahko kazale ko mala odraste in kaj mi je rekla on; da če bo tako naj mala kar do nje pride in bosta rešile njene psihološke težave... :shock:
ko sem ravnateljici rekla da sem mali povedala da gre v drugo skupino da se temu upira in joka in da noče it, je rekla da če bom tako pred njo govorila da bo itak dobila odpor, pa sem ji rekla da jas moram otroka pripravit, da je ne morem kar septembra tam dat in it, pa je rekla, ja imate prav ampak tako pa je, se bo že prilagodila.
potem mi je rekla še ta pomočnica, da ne vidi problema v mojem otroku ampak v meni, da se jas upiram spremembi... sem ji rekla da ja, ampak zaradi male, ker to ni normalno da se tako dela... in še in še bi lahko napisala...
in še to, rekla sem ji da je to vse skupaj potem samo ena politika, ko mi je rekla da morajo skupine bit polne, ker drugače oni če je en otrok manj v skupini ne dobijo denarja in dobijo 500€manj na mesec in je rekla, ja res je....

nevem več kaj naj... po pogovoru z nekaterimi mamici, ki so seveda zgrožene, so mi svetovale naj ne odneham in naj silim do konca... povedala mi je še (ravnateljica) da bo naslednje leto spet prestavljena :shock: mene bi kmalu kap... res nevem več kaj naj...

vanja, jure, obračam se tudi na vaju, če bi mi mogoče vidva lahko kako svetovala, da vaju pokličem pa mi povesta, ker verjamem da oba vesta dosti...

obupala sem že čisto nad vsem in nevem več kaj naj... moj je reku da bo šel do ravnatelce in jo s hlač stresu (milo rečeno)

kdo mi sploh lahko še kako pomaga da bi se to ugodno rešilo za malo????

hvala vsem
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

Re: KAJ SE DOGAJA V VRTCIH!!!!!!!! 2

OdgovorNapisal/-a Ronja » Pe Avg 05, 2011 8:30 pm

Ti bom to, kar sva se menili po telefonu, kar tukaj napisala, da ne bom zsja pošiljala.
To, da otroke prestavljajo, se doGaja v vseh vrtcih. Da prestavljajo vsako leto ene in iste, je pa že malo z logiko skregano, ampak se doGaja.
Vrtec lahko oblikuje homogene, heterogene in kombinirane oddelke. V homogene oddelke so vključeni otroci v starostnem razponu enega leta, v heterogene oddelke so vključeni otroci prvega ali drugega starostnega obdobja, v kombinirane oddelke pa so vključeni otroci prvega in drugega starostnega obdobja. Pri določanju starostnega razpona se upošteva koledarsko leto.

Tvoja paše v drugo starostno obdobje, saj je v letu 2011 dopolnila 3 leta. Sodi v skupino 3-4 leta, kjer je normativ 17 otrok (oz. 19, če se občina tako odloči).
V oddelke drugega starostnega obdobja je lahko vključeno:
– v starostno homogeni oddelek 3–4 letnih otrok najmanj 12 in največ 17 otrok,
– v starostno homogene oddelke 4–5 in 5–6 letnih otrok najmanj 17 in največ 22 otrok,
– v starostno heterogeni oddelek najmanj 14 in največ 19 otrok.
Lokalna skupnost, ustanoviteljica vrtca, lahko glede na razmere in položaj dejavnosti predšolske vzgoje v lokalni skupnosti odloči, da se najvišje število otrok v oddelku poveča za največ 2 otroka.

Če so v oddelku drugega starostnega obdobja 4 otroci ali manj, se pri oblikovanju oddelkov uporablja normativ za homogene oddelke.
V zadnji alinei lahko vidiš, da piše, da če je oddelek heterogeni, to pomeni, da je lahko v njeni skupini 19 otrok (oz 21, če občina tako določi), pri čemer bi bili v skupini 3-4 leta lahko manj kot pol otrok, ki so letnik 2007 (ostali pa bi bili 2008), pa bi se oddelek še vedno oblikoval po standardih za homogene skupine. V skupini, kamor so prestavili njo, so pa lahko največ štirje otroci letnik 2008, ostali pa 2007, pa se oddelek še vedno oblikuje po standardih za homogene skupine (ki je za 4-5letnike 22 oz. 24 otrok na skupino). V kolikor bi bili v tej skupini več kot 4 otroci letnik 2008, bi se normativ zmanjšal na 19 oz 21 otrok.

Očitno je ravnateljica naredila v skupini 4-5 let starih otrok razpon od 16. januarja 2007 do 16. januarja 2008 (al kdaj je že tvoja rojena?). Ampak! Rekla si, da sta v tej skupini še 2 otroka letnik 2008 - očitno mlajša kot je tvoja. Zakaj ni s tvojo dala tudi njeno prijateljico, ki je marčevska in ima takoj za tvojo rojstni dan? Po kakšnem ključu je izbrala še ostala dva otroka? Namreč kot sem že zgoraj napisala: ravnateljica ima možnost, da v skupino otrok 3-4 leta (to so otroci rojeni 2008), da tudi decembrčke 2007, al pa novembrčke al pa ... kokrkol. In sicer je teh otrok lahko 11. In prav tako ima možnost, da lahko v skupino 4-5letnih (to so 2007), vključi 4 otroke letnik 2008 - ki pa niso nujno rojeni v razponu enega koledarskega leta, saj pravilnik določa, da če so v to skupino vključeni največ 4 2008 letniki, se skupina še vedno oblikuje po normativih za homogene skupine in s tem ni vrtec glede keša nič na zgubi.

Zdaj pa še kaj naredit: po telefonu sem ti že rekla, da poskusi najprej zlepa, potem zgrda. Tisti, ki težijo, nekaj dosežejo. Drugi, ki so tiho, nastradajo. To so meni dala leta v vzg-izobr ustanovah. Tako je in prej ko se s tem sprijazniš, bolje prideš skozi. Samo naučiti se moraš. Na lep način si že poskusila. Ni šlo (očitno). Pritožbo naslovi na Svet vrtca (mislim, da jo mora obravnavati v 30 dneh). Izpostavi, da s svojim ravnanjem (ko jo vsako leto prestavljajo v drugo skupino), kršijo načelo enakih možnosti za otroke in starše, upoštevaje različnosti med otroki in pravice do izbire. (3. člen ZVrt - načela predšolske vzgoje) Pa še Konvencijo o otrokovih pravicah poglej in podobno. Npr. tukaj je kršen tretji člen, ki pravi: Pri vseh dejavnostih v zvezi z otroki, bodisi da jih vodijo državne bodisi zasebne ustanove za socialno varstvo, sodišča, upravni organi ali zakonodajna telesa, morajo biti otrokove koristi glavno vodilo. Zagotovo nenehno prestavljanje iz skupine v skupino ni Niki v korist. Glede na to, da si rekla, da se vrtec zaradi šole bori za otroke, napiši kakšen članek v lokalni časopis in opiši stanje. Pišeš lahko tudi županu. In nenazadnje: svoje vprašanje naslovi na ministrstvo za šolstvo, sektor za vrtce in sicer na mail: vida.staric@gov.si. Tukaj na ministrstvu sicer ne bodo ukrepali, lahko pa ti povejo realne možnosti. Ampak te moram opozorit, da imajo 30 dni časa, da odgovorijo na tvoj mail. Običajno je sicer prej (povem iz izkušenj), lahko pa se zavleče. Morda te bodo poslali kar na Inšpektorat in ko enkrat v vrtec začne hoditi inšpekcija in če nimajo res tipi topi vse spedenano u nulo, pol se inšpekcije zlepa ne znebijo. Pa tudi kazni niso tako nedolžne.

Je pa res tudi to, da najbolj kompliciramo starši. Otroci slej ko prej sprejmejo dano situacijo. In tudi res je, da če boš ti Niko z odporom vozila v vrtec, bo tudi ona imela težave, ker čuti tvoj odpor.

Tko, jst sm svoje zaloge izčrpala.
Najlepše je, ko te pogledajo otroški učki in vidiš, da si zanje VSE! Smisel življenja so namreč otroški nasmehi...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » So Avg 06, 2011 2:15 pm

Mi imamo prav tako slabo izkušnjo s tem "prestavljanjem".
V starem vrtcu je hodila v skupino 2-3 letnikov, s tem da je bila ob vstopu stara dve in pol in je bila med "pametnejšimi". Vzgojiteljica je celo rekla, da je naša tista, ki prva odgovori, ki rada kaj pove, da pa so drugi kar tiho ... Ok, je bila pač malo bolj napredna v razvoju.

Potem smo se preselili v drug kraj in drug vrtec. Najprej so mi rekli, da bo prišla v skupino 2-4 letnikov. Ko sem ravnateljico vprašala, kaj bo imela naša deklica od dveletnikov, je rekla, da se bo naučila strpnosti. :? Sicer so jo potem dali v skupino od 3 - 5 in je res napredovala. Ker ima odličen spomin za pesmice (sliši besedilo 1x in zna), se jih je res veliko naučila. Tudi sicer so imeli super program in je res veliko odnesla.

V letošnjem letu pa je spet padla v isto skupino. S tem, da je najstarejša. Seveda sem bila ful jezna in sem stopila v stik z ravnateljico. Po vseh pogovorih sem pšopustila in mi je še danes žal. Enostavno je program isti kot lani (logično!!!), v skupini so bili otroci, ki so bili komaj decembra stari 3 leta, naša pa je bila že potem februarja 5. Skupina je različna, kot le kaj. Ko so pripravili gledališko predstavo, je naša odigrala glavno vlogo, triletniki pa so bili bolj ali manj tiho in se je res videla razlika. Glede pesmic je rekla vzgojiteljica, da se jih letos pač ne učijo kaj posebno, ker tamali pač ne dohajajo. Ugotovila sem, da naša tamala ni dobila nič kaj več kot lani, hvala bogu, da ima v skupini vsaj eno vrstnico, s katero se razume. Najbolj me je razjezilo, ko sem ugotovila, da so naredili skupino 4 in petletnikov, vendar je naša izpadla. Nimam pojma, zakaj, me pa res jezi. Rekli so mi celo, da bi jo prestavitev med te otroke prizadela, ker bi nikogar ne poznala. Nihče pa ni pomislil, da bodo drugo leto spet sestavili skupino in jo prestavili (je praksa, da dajo vse otroke, ki gredo potem isto leto v šolo, skupaj). Torej jo bodo že tretjič predstavili v novo skupino Če bi iblo po moje, pa bi bila že drugo leto v isti skupini.

Ja, res je, da starši bolj kompliciramo, kot otroci, vendar verjetno zato, ker jim želimo vse najboljše.
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

Kraj: Prebold

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Ne Avg 07, 2011 4:27 pm

Po toči zvonit je prepozno. Ampak, samo z urgiranjem in "teženjem" res nič ne moremo doseči?

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ronja » Ne Avg 07, 2011 4:28 pm

Kakor v katerem vrtcu. V enih se da, v drugih pa loh tut po trepalnicah skačeš, pa ti bodo rekli, da je čakalna lista dolga in če ti kaj ni všeč, si lahko najdeš varstvo drugje.
Najlepše je, ko te pogledajo otroški učki in vidiš, da si zanje VSE! Smisel življenja so namreč otroški nasmehi...
Uporabniški avatar
Ronja
Bambino minister

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » Ne Avg 07, 2011 11:24 pm

No, v tem vrtcu ni nobene čakalne liste.
Vem pa, da bom zdaj, ko bosta oba v vrtcu nepopustljiva, če bom ugotovila, da nekaj ne ustreza mojemu otroku. Konec koncev, mislim, da je moja pravica, da otroku omogočim najboljše zanj. Ne vmešavam se v delo vzgojiteljic, ker kot tudi sama kot učiteljica v srednji šoli tega ne dopuščam, lahko pa se spustim v organizacijo oz. formiranje skupin, ko gredo nekaterim na roko, meni pa govorijo o "strpnosti".
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Po Avg 08, 2011 6:15 am

Točno tako... Jaz vem, da se ne bom pustila... V bistvu je to smer v ped. stroki v kateri se šolam, in men ne bojo glede organizacije prodajal bučk... To pa ne!
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Po Avg 08, 2011 6:45 am

danes mislim napisat pritožbo na svet staršev in pismo županu...
zaj pa nevem al naj še počakam, al naj kar napišem pritožbo (al sam "obvestilo") na misnistrstvo???
kako pa je z inšpekcijo?? a to lahko jas napišem njim pismo al to ministrstvo posreduje???
odločila sem se da bom šla čisto do konca...
in tudi povedala sem že zadnjič na sestanku pomočnici ravnateljice, da če bo ostalo pri tem dase malo prestavi, nebo več mirno spala, ne ona ne ravnateljica, ker bodo skos poslušale pritožbe, da ko bo mala opraskana, mi bo točno povedala s katero vejco se je opraskala.... vem da so to res skrajnosti, ampak dovolj jih imam, da delajo tak z otrokom...
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Po Avg 08, 2011 8:13 am

Aleksa, jaz ti bi samo svetovala, da se pri pritožbah držiš izključno tistih, ki so dotično krivi tega, da je tvoja mala v tej skupini kot je. Vedeti moraš, da vzgojiteljica, ki je tam za tvojo malo, in ki ima z njo verjetno dober odnoc ni v resnici nič kriva... Tako da to, da bi se na tyak način spravljala nad tiste nič krive... Premisli, ker se lahko zarad tega, ker jih boš po krivem obdolževala, spremeni njihov odnos do tvoje malčice. To pa bi pri njej verjetno povzročilo odpor, žalost...
Kar se tiče pa ravnateljice in ostalih odgovornih pa pejt definitivno do konca - če bodo 1x dobili inšpekcijo, se bo inšpekcija nato vtaknila v vsako malenkost, naprej pa vemo kako to gre, ko ti 1x nekdo visi za vratom...
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Po Avg 08, 2011 10:56 am

ne, saj vzojiteljice so ful vredu, nimam kaj za rečt čez njih, ampak te budale ki so gor nad njimi so katastrofa in glede njih gremo do konca, pa naj bo kar pač bo....
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Jure » To Avg 09, 2011 1:02 pm

Aleksa, takole je. Mi smo po začetnem negodovanju počakali, da je mnili prvi mesec Jakove prilagoditve. Po mesecu dni se je Jaka popolnoma infiltriral v skupino, postal njihova nekakšna ikona, kar se mu je dvignilo samozavest.

Ko smo uvideli, da je Jaka začetno krizo prebrodil in da se v skupini počuti odlično, s pritožbami nismo nadaljevali, kar pa ne pomeni, da se lahko skupine določajo po ključu vez in poznanstev.
Velikokrat ponoči buden gledam kako se otroka izgubita v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

OdgovorNapisal/-a dreamhorse » Če Avg 11, 2011 7:56 am

Definitivno to, kar se dela po vrtcih nikakor ni pravilno.
Ko je moja hči pri 11 mesecih šla v vrtec, nismo imeli težav z uvajanjem. Rada je hodila v vrtec, takoj si je poiskala družbo svojega vrstnika, ker je bila v skupini najmlajša... Po 2 mesecih, so jhh zaradi počitnic združili z še eno skupino, kar je pomenilo vsaj 2 novi vzgojiteljici. Ko sem takrat hodila po njo, sem vsak dan spoznala novo vzgojiteljico. Groza me je bila, ker sem se bala, da zaradi nepoznanih vzgojiteljic ne bo želela v vrtec. Ampak nepoznane so bile meni, ona pa jih je vse dodobra poznala... Ko danes poslušam, kakšne težave imajo otroci, ko jih čez poletje združijo v skupine, sem hvaležna, da se je pri nas to zgodilo že na začetku. Ti otroci poznajo samo svoje dve vzgojiteljici. Moja jih vsak dan vidi 5, in to čez celo leto, saj jo vsaki dan odložim in poberem v enem oddelku, medtem ko so čez dan v drugem. Ko sem omenila, da mi ni všeč, da se toliko vzgojiteljic menja, so me potolažile, da je moja hči takoj sprejela čisto vse. Res pa je, da nima težav navezat stika z novimi ljudmi, in da so te spremembe bolj prizadele mene.
Septembra cela skupina gre v drug oddelek. Pomočnica gre z njimi, vzgojiteljico dobijo novo. In sploh si ne delam skrbi, kako bo... (no, mogoče čisto malo)

ne podpiram, da je v vrtcu prisoten vpliv staršev in s tem mogoče povzročena škoda drugemu otroku. Starši včasih gledamo na vse z negativne strani,.. otroci pa to jemljejo drugače.. Seveda je vse odvisno od otroka, kako bo sprejel soremembo. Pa tudi od starša, kako reagira na spremembo. So pa stari, ki so nedopustne in ki jih tudi jaz ne bi tolerirala.

Te podpiram, da greš z zadevo do konca!

Uporabniški avatar
dreamhorse
Bambino obsedenec

Kraj: Slov.Bistrica

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Če Avg 11, 2011 10:40 am

evo pritožba je napisana, danes jo pošljem na svet staršev in županu... v torek pa še na ministrstvo in inšpektorat...
za inšpektorat bom pa še dodala nekaj stvari glede prostorske ureditve vrtca, ki ni po vseh pravilih narejen... pa naj se j****
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Če Avg 11, 2011 11:17 am

A si vse kar je treba napisala notr :)?? Zdej morš it na poolno in do konca...
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » Če Avg 11, 2011 12:08 pm

Jaz tako daleč sicer ne bi šla. Predvsem zato, ker bo otrok še vedno hodil v ta vrtec in ne vem, kako se bodo obnašali do njega.

Bom pa šla v torek do ravnateljice, da vidim, kam so uvrstili moja dva. Ker se ne mislim potem kregati v septembru. 30. imamo sicer s ta malim nekakšen spoznavni dan, ampak kolikor poznam malega, mu bo najbolj zanimiv tobogan, gugalnice in plezala.

Ta male nismo uvajali, ker je to sprejela, kot da ni nič, Jana pa bo uvajal mož. Bomo videli, kako bo šlo.
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

OdgovorNapisal/-a dreamhorse » Če Avg 11, 2011 12:22 pm

Ko smo mi uvajali je mala 3 dni jokala... vzgojiteljca mi je rekla, ko se bom sprijaznila jaz, se bo tudi on.. četrti dan sem ji povedala, da grem v službo in da pridem po njo, je rekla ja in stegnila roke k vzgojiteljici.. od takrat ni bilo problemov.

Uporabniški avatar
dreamhorse
Bambino obsedenec

Kraj: Slov.Bistrica

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » Če Avg 11, 2011 12:31 pm

Saj bo ravno zato uvajal mož. Jaz sem bolj mehka in po moje bi jokala oba. Mož je bolj trden in bolj odločen, vsekakor ne bo jokal, tako, da bo tako bolje ...
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Če Avg 11, 2011 1:18 pm

*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Pikipoka » Če Avg 11, 2011 1:37 pm

To imaš prav. Ampak veš, vodstvo šole in zaposleni vedno stopijo skupaj, ko je kaj narobe. Vsaj na večini šol je tako.
Uporabniški avatar
Pikipoka
Bambino moje življenje

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Če Avg 11, 2011 7:54 pm

Uvajanje, ja. Jaz ga bom uvajala, ker mam več dopusta, tud, če bom v septembru delala in mi ne bodo podaljšali bolniške. Na nič ne računam... Sem pa tak softič, da se bom razjokala že, če se bo uspel igrat, karkol naredil sam... Mah, grozna sem. Pa še noseča poleg.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Vzgoja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost