Daljši pohod

Od takrat ko ste izvedele da nosite sonček pod srčkom in do poroda.

Moderator: ursakatja

Daljši pohod

OdgovorNapisal/-a Viky » Ne Nov 04, 2012 4:53 pm

Živjo,

sem v 7. tednu nosečnosti in sem naročena na prvi pregled pri G 14. 11. Nekaj dni pred tem pa je Pohod od Litije do Čateža in me zanima, ali je (ne)priporočljivo iti na takšen pohod, ki je dolg 21 km.

Drugače se počutim vredu, razen občasne slabosti, utrujenost in občasno zbadanje v trebuhu. Naj še povem, da sva bila z možem pred tem zelo aktivna in sva veliko prehodila (pohodi, hribi).

Hvala in lp,
Viky
Viky
Bambino dojenček

Re: Daljši pohod

OdgovorNapisal/-a Jure » Po Nov 05, 2012 8:37 am

Si v prvem triemsečju nosečnosti, počutje praviš je O.K., če si drugače vajena podobnih pohodov, je gibanje, seveda tudi hoja, v nosečnosti več kot priporočljivo. Gibanje zdravi nosečnici in sončku, ki se razvija pod tvojim srčkom, lahko samo koristi, nikakor pa ogroža zdravja ne nosečnice, ne ploda. Priporočila med hojo pa so enaka za noseče in nenoseče, torej med pohodom poskrbi za adekvaten vnos vode in hranil. Pa srečno.
Velikokrat ponoči buden gledam kako se otroka izgubita v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

Re: Daljši pohod

OdgovorNapisal/-a devil20 » So Sep 13, 2014 8:47 am

Si v prvem triemsečju nosečnosti, počutje praviš je O.K., če si drugače vajena podobnih pohodov, je gibanje, seveda tudi hoja, v nosečnosti več kot priporočljivo.
sultan
devil20
Bambino dojenček

Vrni se na Nosečnost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov