[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - nosečnost- dogaja se nam po mesecih

nosečnost- dogaja se nam po mesecih

Od takrat ko ste izvedele da nosite sonček pod srčkom in do poroda.

Moderator: ursakatja

nosečnost- dogaja se nam po mesecih

OdgovorNapisal/-a ursakatja » Pe Okt 24, 2008 6:54 am

tukaj drage moje nosečke lahko pišete kako ste doživele , občutile vsak mesec nosečnosti posebej.tako da bo tole naš spletni dnevnik naših bodočih mamic.
tako drage moje zdaj pa kar veselo nad tipkovnico in zgodbe na dan. :wink:
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
ursakatja
Bambino sanjač

Kraj: kranj

Re: nosečnost- dogaja se nam po mesecih

OdgovorNapisal/-a fragola » Pe Okt 24, 2008 8:19 am

No jaz sem šele na začetku in lahko vam povem kako se počutim.
Zaenkrat nimam slabosti, razen ko sem lačna mam nekakšen cmok v grlu, dajejo me vetrovi in pogosto lulanje, predvsem podnevi!
Razen en dan sem imela bolj močne krče in zdaj je vse ok in upam, da bo tako tudi do konca!
fragola
Bambino navdušenec

OdgovorNapisal/-a dreamhorse » Pe Okt 24, 2008 10:24 am

Jaz sem tudi na začetku, slabosti skoraj celi dan, vendar tudi bolj tako, kot bi bila lačna, včasih mi je bolj, včasih mi je manj slabo. Apetit ni pravi, jem zgolje, ker moram, pa še čokolada mi ne paše, sem je včasih pojedla gore. Včasih me kaj špika po trebuhu in strašno sem utrujena. Bi kr spala.

Uporabniški avatar
dreamhorse
Bambino obsedenec

Kraj: Slov.Bistrica

OdgovorNapisal/-a ketii » Pe Okt 24, 2008 11:13 am

No jaz sem pa že v tretjem trimesečju. Slabosti na začetku ni bilo, ne vem, če mi je bilo 2x ali 3x mogoče slabo, od tega sem mogoče samo 1x bruhala. Apetit je tudi ostal, tak kot je bil prej. Skoraj brez posebnosti, res. Včasih me je v trebuhu špikal, podobno kot menstrualni krči, ker se je maternica širila.
Zdaj bolj na koncu pa me čedalje več zgaga peče :( , malo večkrat me tudi krči zagrabijo v nogo, v meča ali pa stopala. Aja, pa zadihana sm že kr ornk, sploh če je treba hodt po stopnicah. Mi kr sape zmanjka. Spim že mal težje kot na začetku in predvsem manj, včasih imam občutek, kot da ne bi celo noč spala. Da o obračanju ne govorim, včasih je že cel projekt, samo da se obrnem. Pa, jasno, na WC hodm večkrat kokr pa prej. Ponoči tudi do 3x. Pa dostikrat me kar celo telo srbi, sploh trebuh. Bi se kar praskala non-stop. :mrgreen:
Pa sexat mi splooooooh NE paše. :shock: :lol:
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a Migica » Pe Okt 24, 2008 11:15 am

Moram napisat, da imam glede na primerjave z ostalimi zelo zelo malo tipičnih znakov nosečke.
Prvi mesec je obstajal sum zaradi čevapčičev, ki so mi zasmrdeli (sem že napisala nekje drugje) in vode z železnim okusom. Pa seveda izcedek in izostanek rdečke. To je vse, nobenih slabosti, nobene utrujenosti.

Drugi in tretji mesec sem se morala privadit na nočno lulanje .... a je bila to malenkost, v meni je energija kar sevala, veselje sem stresala povsod naokol ... aja, pa precej ljudi mi je reklo, da imam čudovite lase :oops:

Četrti in peti mesec (v tem sem sedaj) se bolj umirjam, ker berem veliko nosečniške literature, končujem diplomo, nakupujem oblačila zase in se počutim seksi ... fizično pa še vedno skačem po modni pisti, se preseravam na zabavah in redno potujem v tujino.
Res zanimivo, ko slišim od drugih, da so utrujene, se jim spi, jih bolijo noge ... nič od tega se ne pojavlja, za kar sem vsak dan hvalezna. Nosim pa kompresijske nogavice, kot preventivo.

Kako bo naprej, sporočim ... sem pa v začetku spraševala, kaj menite glede enomesečnega potovanja v Chicago (z letalom, seveda), pa ste mi več ali manj odsvetovale. Po številnih nasvetih in priporočilih ginekologinje, ki nama je tudi napisala potrdilo za let, sva se oba odločila, da greva. Blazno se veselim ...
Uporabniški avatar
Migica
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a ketii » Pe Okt 24, 2008 11:17 am

ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a ketii » Pe Okt 24, 2008 5:39 pm

Pa tudi zobje so bolj občutljivi. Skoraj vsakič, ko si jih umivam, mi iz dlesni teče kri. :shock: Zato je v nosečnosti potrebno zamenjati krtačko za mehko kračko. Tko, da je zdej mal boljš.
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a Glista » Pe Okt 24, 2008 6:22 pm

Uporabniški avatar
Glista
Bambino obsedenec

Kraj: okolica Nove Gorice

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Okt 24, 2008 8:01 pm

Kaneje napišem kaj več, strinjam pa se s tem, da dlesni bolj krvavijo, bog ve zakaj. Sej sem že omenila, ampak do sedaj me izredno moti zobna pasta, ampak samo, ko si moj umiva zobe, ko si jih jaz z isto, pa ne. :shock:

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » So Okt 25, 2008 7:16 am

Prvo, preden se je začel otrok dobro razvijati, skor ni bilo razlike. Veselje, da je otroka in veselje, da ni menstre. Potem pa so se male bruhice začele in motnje vsakodnevnih vonjav, ki ti sicer ne delajo probleme. Močne vonjave rož v hodniku, zobna pasta, kak hrana, ki ti diši, pa ti potem smrdi. Še vedno sedaj, v petem mesecu, se mi vzdiguje. Po vsaki hrani in pijači skoraj. Do kakega tretjega meseca sem se počutila podobno kot prej našteto. V četrtem sem začela čutiti močne bolečine v nogah, katere mi enostavno niso več omogočale stanja osem ir in biti sposobna delat. Začel me je boleti križ. Morda je povezano s povečano kilažo, kdo ve. Otrok je zdrav bil in je. Le jaz nisem ravno. No, v četrtem mesecu so tudi nastale bolečine v trebuhu, kot bi se pripravljalo na menstro in občasno "špikanje" po trebuhu. Maternica se je pričela raztegovati.. Sedaj, v petem je isto. Nimam občutka, da bi jedla več, zna biti, pa da se manj gibam vseeno, kot če bi delala, saj moram počivat, ker se hitro utrudim in krčna žila se ne manjša, temveč samo veča. Delam vaje iz materinske knjižice in razmišljam, da bi šla v materinsko šolo. Čeprav je zgodaj, bo konec petega meseca, si ćelim iti, če bom še lahko z znanko, ki bo rodila v decembru, skupaj v to šolo. Od četrtega meseca dalje se isto počutim. Pozabila sem omeniti, da imam konstantno glavobole, ki pričnejo v sencah in počasi gredo nazaj proti vratu. No, tako je bilo z menoj do sedaj. PA kot veste, čakam na bolniški, sedaj bo dva tedna, kaj bo z mano v nadaljne. Vsem nosečkam: Pazite se, ni nič vredno bolj kot vi in vaš otrok. Pa srečno.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ketii » So Okt 25, 2008 8:24 am

Jaz sem pa pozabla napisat, da mi fuul slaaaadko paše. Sam sladkarije bi jedla. :oops: Vem da ni zdravo, ampak včasih si ne morem pomagat. :oops:
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a mirella » So Okt 25, 2008 1:47 pm

Sprva lepo pozdravljene vse prego_an !
No, jaz imam samo še čisto malo do konca... smilie8 Na začetku sem imela kar nekaj težav s slabostjo... Med službo mi je postajalo slabo na kake pol ure, jest nisem mogla skoraj ničesar, saj je takoj vse šlo z mene... :? Okoli 4.meseca pa je vse skupaj ponehalo in apetit se mi je močno povečal. Sprva se mi je luštalo vsega kar je kislo, nato pa sladko. Kombinacije hrane sem mela pa take da mi zdaj obrne želodec, če pomislim nazaj :lol:
Vse do 5., skoraj 6. meseca se mi trebušček skoraj da ni poznal. Sam jaz sem se pa počutila božansko v svoji koži! Kar naenkrat sem imela ogromno energije. Potem pa je z dneva v dan moj trebušček kar zrasel... :shock: Zdaj sem pa ko žoga, vsaj tak se počutim... :wink:
Ker pa je bila nenadoma vročina, mi je začela zastajat voda in gležnje sem imela ko elefant , v bistvu jih imam otečene še zdaj. G mi je rekel, da bo vse to kar naenkrat po porodu lepo izginilo (upam, da ima prav).
Zdaj pa le še nestrpno vsi čakamo našo malo baby4 !
Slika
mirella
Bambino navdušenec

OdgovorNapisal/-a mirella » So Okt 25, 2008 2:32 pm

Ja, napisala bi še, da nama je G povedal, da dobima punčko v 19. tednu, vendar je takrat rekel da je 60%, pri morfologiji (22. teden) pa je rekel, da bo zagotovo pupica! :D PDP pa imam določen za 6.11.2008, vendar se zadnje dneve zelo približujeve porodu, če mene vprašate... No čez 2 dni imam pregled pri G pa bomo videle, kaj bo rekel.

Glede pregledov, je bilo ves čas vse OK, tamala je obrnjena z glavico navzdol, vsi njeni organi so v redu razviti, vse je na svojem mestu, tak da me je G ob vsakem pregledu lepo pomiril, da bo vse OK.
Edino kar se mi je zdaj proti koncu pojavilo (8. mesec) je, da mi je v krvi kar padel hemoglobin in do zdaj sem dobivala injekcije železa v mišico. Sicer sem pa kar pazila na svojo prehrano. Če je le možno se izogibam preveč sladkim rečem. Muči me zgaga, ne glede na to,da sem probala vse od donata do rupuruta, izogibam se preslani hrani, pijačam z mehurčki, kislim jedem...

Še nekaj, ste šle na tisto merjenje nuhalne svetline? ker jaz nisem. G je rekel da glede na to, da sem mlada in da je to najin prvi otrok, ni take panike, da nisem sla.
Slika
mirella
Bambino navdušenec

OdgovorNapisal/-a misa4 » So Okt 25, 2008 6:57 pm

Jaz sem prvo nosečnost prenesla, čisto mimogrede. Malo mi je bilo slabo, včasih sem bruhala, nič posebnega, samo zredila sem se za 27 kg :oops: . Proti koncu mi je zele zaustajala voda, noge sm imela kot slon, res pa da je bilo zelo vroče, vsak dan okoli 35 stopinj. Zvečer okoli desete ure ko se je shladilo pa obvezno na dolg sprehod. Porod pa kar težek.
V drugo pa čisto druga pesem. Prvo trimesečje bi samo spala, tako sem bila utrujena. Takoj mi je začel rasti trebuh. Bruhala nisem, samo utrujena. Od začetka sem imela krče in sem morala jemati buskopan.
Drugo trimesečje sem že bila ko slonček.Velik trebuh. Polna vode. Če sem kaj takega pojedla sem bruhala.Težko sem hodila.
Tretje sm bila pa sita sama sebe. Trebušček me je od teže bolel. Okoli popka me je bolelo in večkrat zelo zapeklo, takrat mi je popek malo vn skočil. Strij nisem veliko dobila saj sem jih kasirala v prvi, take široke 2cm, zdaj so se mi samo malo podaljšale. Dokler nisem šla v bolnico,sem se še malo sprehajala, ko sem pa vn prišla pa ne več, ker so me kolki zelo boleli. Zredila 30kg :oops: . Ob vseh teh težavah pa je bil porod zelo lahek.

Ko rodiš in dobiš svojega sončka v naročje, so te težave nične. Splača se potrpeti. Umes malo pojamraš, da ti je lažje in greš naprej. Nič ni tako težko da ne bi moral, glavno je da donosiš zdravega otroka. Z otrokom se pa začne že druga zgodba. srcee srcee srcee srcee
Uporabniški avatar
misa4
Bambino moje življenje

OdgovorNapisal/-a kamaur » Ne Okt 26, 2008 11:31 am

Ja takole :D

Men se je v 8. tednu lotila slabost, ki je trajala po cele dneve in mi je blo res skos slabo, tako da sem komaj čakal 14. teden ko naj bi blo vsega konec. Ampak so se mi takrat začele druge težave, saj sem začela krvavet in sem morala dvakrat v bolnico, vendar vzroka še danes ne vedo. Potem se je vse skupaj umirilo, ampak sem v 22.tednu fasala še sladkorno in sem sedaj na dieti že dobra dva meseca. Tako da sem se do sedaj zredila samo 6kg in mi kile kar stagnirajo tako da me je sam terbuh :D se mi zdi :D Počutje je vseskozi drugače ok, razen bolečin v hrbtenici in hitra zadihanost. Ostalih težav hvala bogu sedaj nimam in se mi zdi da kar žarim :D Vsi mi pravijo da sem lepa nosečka, ker mam sam trebuh, drugače sem pa suha, tako da vse je za nekaj dobro :lol: Trebuh se mi je pa drugače že kar hitro začel poznat, ker ga nosim res čisto spredaj. Sedaj pa že počasi komaj čakam, da bo pišel d day in bomo dobli našo pupico :D
ko bo kaj novega bom pa še kaj napisala.
Life is hard...but live for a moment

Uporabniški avatar
kamaur
Bambino frik

Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a nata » Ne Okt 26, 2008 8:59 pm

Men so se začele v 9.tednu nonstop slabosti. Vonjave na vlaku, troli,... Cigareti, parfumi, prašek Ariel- fuuuuj. Ariela še zdej ne morem vohat, pa je tamala že 1 leto stara :lol:
V službi sem bla že ob 11ih pri koncu z močmi. Jedla sem nonstop neki, kokr sem mela prazne uste, mi je blo slabo. Komi sem se domov primeglila, sem se najedla, šla na kavč- ker druzga nisem mogla in pol spat. To je trajal kr par mescev. Ne vem, kako je moj to zdržal :shock:
Na drugi polovici je blo pa kul. Noge mi niso zatekale, križ me ni bolel, me zdej :lol:
nata
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a mirjam » Ne Okt 26, 2008 10:03 pm

no jaz pa bi lahko rekla da sem nosečnost doživljala skoraj tako kot mirella, le da mi na začetku ni bilo skoraj nič slabo.le kakšna dva tedna na poti v službo a bruhala sem samo štirikrat v celi nosečnosti.
na začetku pa mi je zelo pašalo jest slano.kislo sploh ne.mi je tašča prinesla velik kozarec kislih kumaric pa sem jih jedla mesec al dva!
ja peti in šesti mesec je pa res fantastičen.poln si energije in kar vse bi rad naredil.jaz sem ful hodla na sprehode s psom.
no blo je lepo le v osmem mesecu se je pa nekoliko obrnilo ko me je začelo močno bolet pod levimi rebri.kot da bi imela nož zapičen!
joj je bolelo kar jokala sem.no sedaj še malo čutim bolečine vendar v precej lažji obliki.pa še tile lažni popadki me zaden teden dajejo.
smo pa v veselem pričakovanju še 17 dni.(12.november)
z nosečnostjo sem ful zadovolna ker nisem mela velikih problemov le malo žalostna ker me ful firbec matra za spol pa ga še vedno ne vem.

vsem nosečkam želim lepo nosečnost in čimlažji porod!
prego_an
mirjam
Bambino frik

OdgovorNapisal/-a dreamhorse » Po Dec 29, 2008 7:15 pm

Danes sem bila na tretjem pregledu. Upala sem, da bom izvedela spol, pa se dete ni hotelo obrniti, da bi mi kaj pokazalo. Sem pa videla srčeka, ki lepo bije, tako kot treba. Spet sem vsa raznežena, ker sem videla svojega srčeka.

Uporabniški avatar
dreamhorse
Bambino obsedenec

Kraj: Slov.Bistrica

OdgovorNapisal/-a pomaranca22 » To Dec 30, 2008 1:54 am

to pa je lepo prebrat srcee
za spol se bos ze izvedla, ce ne prej ko rodis :P glavno da je vse ok :wink:
pomaranca22
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a Glista » Če Jan 01, 2009 8:52 pm

Jst se pa danes tko obupno počutim :cry: Cel dan mi že dela slabo in križ me boli kot da mi mela za dobit M. Pa trebuh se mi zdi da se mi kar pred očmi povečuje.
Uporabniški avatar
Glista
Bambino obsedenec

Kraj: okolica Nove Gorice

Naslednja

Vrni se na Nosečnost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost