[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - CR

CR

porodne izkušnje, porodničnice, načini poroda in poporodno obdobje

Moderator: ursakatja

CR

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Sr Nov 09, 2011 8:06 am

zanima me, kaj mislite o carskem rezu z lokalno anestezijo in kaj o carskem rezu s splošno anestezijo??? oz. za katero varianto bi se raje odločile in zakaj??? a je pri nas lahko pri CR z lokalno anestezijo partner zraven????
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

Re: CR

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Sr Nov 09, 2011 1:40 pm

Ker mam slučajno čas pa sem doma, sem prebrala že marsikaj, tko da, lahko ti podam moje mnenje... Ampak to je samo moje mnenje, vsaka pa se lahko odloči po svoje!

Ne glede na vse, se je treba zavedat da je CR, pa naj bo s splošno ali lokalno (EA) anastezijo, operacija! Kar pomeni, da telo drugače okreva, kot po naravnem porodu. Načeloma CR ne podpiram-razen takrat, ko je le ta že vnaprej določen iz zdravstevnih razlogov (če ni CR so lahko posledice pri mami ali novorojenčku, otrok ni pravilno obrnjen, očesni pritisk...). Zato se ''kr tko'' ne bi odločila za CR, pa tudi če bi mi bil CR predlagan, bi dobro premislila, oz bi poskusla naredit vse da se mu izognem.
Zasledila sem na nekaterih forumih, da pri CR z lokalno anastezijo (kot sem jaz razumela vse skupaj dobiš EA, potem pa ti naredijo CR) je očka lahko zraven. Čeprav mi je to vse skupaj vseeno čudno, ker ne vem pri kateri drugi operaciji je lahko še kdo drug zraven razen zdravstvenega osebja?!?
Baje pa pri CR z EA dobiš otroka takoj po ''porodu'' tudi na trebuh oz. prsa, in da vse spremljaš-nisem pa prepričana.

No, kakorkoli se boš odločla se o vsem fajn pozanimi, pokliči, sprašuj in dobro pretehtaj, potem pa se odloči. P.s: si prvič rodila naravno?
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Sr Nov 09, 2011 2:34 pm

Saj ni rekla, da bi rada CR mela, da se izogne naravnem porodu. Si jo kr rahlo napadla. Drugače pa nisemniti v času, ko so rekli, CR bom razmišljala, kakšno anestezijo bom dobila, pa menda neradi delajo lokalne oziroma EA, kot si rekla. Vendar sem tako samo slišala. Bi se jaz za slednjo odločila ,da vidim otroka, zopet pa berem, kake posledice lahko EA ima. Pomoje bo, če bo potrebno, klasično izveden CR pri meni. Sem pa brala v Babybook-u, da so skrajšal okrevanje po CR v lj. porodnišnici za en dan. prej je bilo 5 dni, sedaj pa piše, da 4. Plus nulti dan seveda.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ne-Ja » Sr Nov 09, 2011 2:57 pm

Če je blo razumljeno tko, kot da sem jo napadla, ni bil moj namen. Ampak glede na vprašanje, sem razumela, kot da v tej smeri razmišlja? Lahko pa da se motim.
To, al radi delajo CR z EA, ne vem, vem pa da ga delajo oz lahko izbereš CR z EA (spet seveda če gre vse ok)...

Men tud osebno ne CR ne EA ne potegneta - pač, ma pa vsaka stvar svoje slabosti in dobre lastnosti... Grem pa tko al tko prvič in ne vem kako to zgleda, tko da, definitivno naravno, prej pa kkšno dobro knjigo v roke, da si podstrešje poštimam tko kot je treba, in bomo rodil en dva tri :D
Ne-Ja
Bambino najstnik

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Sr Nov 09, 2011 7:24 pm

sprašujem zato, ker so mi ga že takoj po prvem porodu napovedali... zaradi zdravstvenega stanja.. kar tako se nebi odločila zanj, kot to ene počnejo, samo da bi se bolečini izognile... pa vendar razmišljam o naravnem porodu...vseeno je drugače...
meni ta CR z EA ni všeč zato, ker bi jaz vse slišala, pa tudi če se oni pogovarjajo v svojih šifrah bi jih vse razumela in nevem kak bi to prenesla... in nevem če bi lahko vse to poslušala in bla pri miru, da nebi kake panike zagnala... nevem... sploh pa glede na to kake so posledice mi to ni nič kaj všeč...

katere porodnišnice pa so vredu da jih pohvalijo glede CR?
sicer bom vidla kaj bo sploh jutri na prvem pregledu, ampak vseeno bo tudi teh devet mesecev v trnutku nrehitro da malo pizvedujem kako je kje
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Če Nov 10, 2011 11:54 pm

Še manj kot devet mesecev. Kar švignili bodo mimo, boš videla.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Pe Nov 11, 2011 8:04 am

ja saj vem.... zdi se še daleč, bo v trenutku tu :lol:
*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a u2 » Pe Nov 11, 2011 9:47 pm

jaz sem imela CR. sicer pred osmimi leti, ampak ok. imela sem elektivnega in pod splošno anastezijo. takrat niti še ni bilo govora o spinalni analgeziji.
takole bom rekla: sama priprava na CR ni nič posebnega. ravno tako te klistirajo, obrijejo. v nekaterih P dobiš urinski kateter, v LJ ga takrat niso dajali. tri ure po operaciji te namreč že dvignejo in moraš na wc. ko prideš v operacijsko te dajo na mizo (noge imaš v stremenih), sestra ti naštima infuzijo in ko pride zdravnik, ti anastezst da masko in to je to. zbudiš se na hodniku ko te peljejo na intenzivno. če imaš srečo dovolijo partnerju, da te čaka na hodniku in ti on pove kaj in kako je z dojenčkom. nočem te sicer strašit, ampak ko se zbujaš je groza. boli te celo telo, dejansko ne veš kaj se dogaja. saj pri meni je bilo tako. ko prideš na intenzivno, ti prinesejo pokazat dojenčka. konstanto ti merijo pritisk, na prstu imaš tisto zadevico za merjenje saturacije in infuzijo v žilo.
glede na mojo izkušnjo, bi se jaz, v primeru, da bi še kdaj mogla rodit, odločila za spinalno analgezijo. sicer si ne predstavljam kako grozno mora bit, ko ne čutiš pol telesa, ampak vseeno. tistega groznega zbujanja nočem več doživet. poleg tega pa mi še sedaj, po vseh teh letih blazno manjka občutek, ko dobiš otročka takoj v roke. da si zraven, ko se rodi. da ga takoj slišiš in čutiš. to mi manjka. ful.
i know you are watching me
Uporabniški avatar
u2
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Nov 11, 2011 10:03 pm

Zadnja stavka grozno pogrešam tudi jaz. srcee

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a Janya » Pe Nov 11, 2011 10:43 pm

Tudi jaz sem imela CR pri zadnji nosečnosti. Vse je tako kot je napisala U2. Nisem pa imela nobenih težav z zbujanjem -sem imela že toliko zbujanj po narkozi za sabo da sem že veteran v tem - niti potem z zdravljenjem, je pa verjetno drugače ker so bile moje pupe na intenzivni in jih nisem vidla niti prvi dan samo po kameri mi jih je moj pokazal. Šele drug dan so me peljali k njim. Sem pa začela že tretji dan sama hodit večkrat na dan na intenzivno k pupam tako da sem bila hitro zelo leteča.....prav tako pa manjka tisti prvi stik srcee srcee srcee
It is aj Jana 4
Uporabniški avatar
Janya
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » So Nov 12, 2011 8:03 am

*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a sara79 » So Nov 12, 2011 10:23 pm

Zdravo punce!

O carskem rezu z EA ti lahko povem iz prve roke; sem ga imela pred dvema mesecema. Se strinjam z vsemi, ki so raje za naravni porod, a ko ne gre drugače... Sama sem prvič (po maratonu svojih in potem še umetnih popadkov, pritiskanju, poskusu zdravnika, da bi mali v meni obrnil glavico - po tistem nisem čutila niti enega popadka več, prisežem) končala z urgentnim CR in prespala vse skupaj. Ko sem imela kasneje še težave z dojenjem sem imela občutek, da me je telo izdalo na celi črti.

Drugič sem izbrala CR z EA in ga bom tudi tretjič :)

Tako kot je ena rekla, da si bo za naravni porod pošlihtala po podstrešju, si ga moraš tudi za CR, sploh ta pri katerem si budna. Pri operaciji res nič ne čutiš, a vse spremljaš, kljub temu je strah, da bi paničarila odveč. Osebje ve kaj dela in se pogovarjajo s tabo, celo pobožajo (to mi je bilo hecno, spodujajo, hvalijo... in ti sproti povedo kakšni bodo občutki in zakaj (enkrat čutiš nenavaden pritisk, drugič ti postane vroče, itd.) tako, da te ni ničesar strah in vse skupaj mine kot bi mignil. Mrtve noge zame niso bile grozna izkušnja in kmalu sem jih čutila nazaj.
Moja mala je veselo brcala še ko so mi čistili trebuh pred posegom in je začela jokati praktično takoj, ko so me prerezali in jo začeli jemati ven, potem so mi jo za hip pokazali, jo najnujnejše oskrbeli in jo čez nekaj trenutkov stisnili k meni. Na trebuh je ne moreš dobiti, ker te čistijo in šivajo, pa še zaveso; pregrado imaš vmes. Pocartala sem jo lahko še preden so me odpeljali v intenzivno sobo. Vse (cel porod, čiščenje, tehtanje, cartanje očka z dojenčkom, vse tri skupaj) so sestre fotografirale, kar same so vprašale, če imam fotoaparat. Tisti jok, moker, topel dojenček... Vse to sem prvič prespala in moj mož zamudil. Pri tem CR je lahko bil zraven, je pa to odvisno ob porodnišnice in tudi od ekipe, ki operira. Tudi prvič je v sosednji sobi počakal na malo in jo cartal dokler se nisem začela prebujati in so ga poklicali k meni (zbudila sem se ob njem). Potem jo je prinesel in mi je res veliko pomenilo, da ni bila po rojstvu sama, pač pa vsaj v tistih prvih urah v njegovem objemu.

Torej, če drugače res ne gre, se splača premagati morebitne strahove in izbrati CR z EA. Nikakor pa to ni bljižnica do otroka, niti se s tem ne moreš izogniti bolečinam, oziroma se izogneš enim, pa pridejo s CR druge, včasih še hujše. CR je operacija in okrevanje tudi ni kar tako.

Čim lepše nosečniške in porodne izkušnje ter zdrave dojenčke vam želim.
sara79
Bambino dojenček

OdgovorNapisal/-a sara79 » So Nov 12, 2011 10:24 pm

Joj, sem bila dolga... :oops:
sara79
Bambino dojenček

OdgovorNapisal/-a *aLeKsA* » Ne Nov 13, 2011 9:30 am

*aLeKsA*
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Ne Nov 13, 2011 8:54 pm

Lepa izkušnja...

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a MS2010 » Sr Nov 16, 2011 10:57 am

Hvala Sara, ker si delila izkušnje z nami ;) smo ti hvaležne tudi tiste, ki še niti nismo noseče.
Mene je vsega tega (porod, okrevanje,...) zelo strah ampak do takrat imam še čas narediti v glavi premik :)
Slika
MS2010
Bambino frik

OdgovorNapisal/-a superman7 » Če Jan 09, 2014 11:55 am

Zasledila sem na nekaterih forumih, da pri CR z lokalno anastezijo (kot sem jaz razumela vse skupaj dobiš EA, potem pa ti naredijo CR) je očka lahko zraven. Čeprav mi je to vse skupaj vseeno čudno, ker ne vem pri kateri drugi operaciji je lahko še kdo drug zraven razen zdravstvenega osebja?!?
hiI
superman7
Bambino dojenček

OdgovorNapisal/-a superman7 » Sr Jul 23, 2014 12:34 pm

sem kar solzne oči mela ko sem tole brala...
hiI
superman7
Bambino dojenček

OdgovorNapisal/-a superman7 » Sr Jul 23, 2014 12:35 pm

hiI
superman7
Bambino dojenček

Vrni se na Porod in poporodno obdobje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost