Noseča sem - partner me pretepa

Prigode in nezgode partnerskih odnosov!

Moderator: Jure

Noseča sem - partner me pretepa

OdgovorNapisal/-a mala_pinky » Ne Sep 23, 2012 12:22 pm

Lep pozdrav punce,

mam en veeeelik problem. Noseča sem 3 mesece in partner me zadnji mesec pretepa. Poročena sva eno leto in nikol prej ni blo tako. Jaz sem totalno obupana, ne vem kaj naj naredim. In udari me čist zbog kake majhne stvari...npr. ko sem rekla da lahko kdaj tud za seboj pospravi je čist ponorel in me začel zmerjat in udarjat po glavi s pestmi. Potem je odšel ven iz stanovanja. Roke mam čist cele od modric, včeraj mi je prebil ustnico...jaz pa se tolažim da bo boljše pa vidim da ne bo...ne upam se zaupat nobenmu. :cry: Vseeno mu je ker sem noseča in pravi da otrok sigurno ni njegov :cry: mene pa to sam še bol vznemiri. Čisto sem na koncu ker on se ne želi pogovorit, jaz pa ne vem komu se naj najprej obrnem.
mala_pinky
Bambino dojenček

Re: Noseča sem - partner me pretepa

OdgovorNapisal/-a Jure » Po Sep 24, 2012 10:29 am

Ne morem si predstavljati v kakšni situaciji si se znašla. Sam ne poznam, kakšna je naša zakonodaja v primeru družinskega nasilja, vem le-to, da pri številnih primerih ostane zgolj pri policijskih ovadbah, ki pa zadeve v družini ne izboljšajo, ampak zagotovo samo še poslabšajo. Vsaj do takrat, dokler nasilneža fizično ne ločijo od ostale družine. Znašla si se v situaciji, ko je stiska huda, partner nedozorel nasilnež, ki svoje frustracije psihično in fizično izživlja nad šibkejšim in veliko bolj ranljivim družinskim članom. :cry: :cry:
V takih primerih je takole na 'daljavo' zelo težko resno svetovati. Sam bi se pred policijsko ovadbo o vseh podrobnostih pozanimal na najbližjem Centru za socialno delo. Če so mnenja, da sami ne morejo storiti ničesar (kot kaže večina podobnih praks v Sloveniji) jih zatoži medijem. Dokler se zadeve ne uredijo preuči možnost selitve k staršem, prijateljem, v varno hišo, če je mogoče… Če si na partnerja navezana mu poskušaj poiskati strokovno pomoč (vem, da je to skoraj misija nemogoče), vendar, če te ima rad, če vidi svojo prihodnost s teboj in otrokom, bo predlog zagrabil z obema rokama. Če to ne stori, mirne in človeka vredne prihodnosti skupaj z njim ne pričakuj. Verjemi mi, da če ima že sedaj toliko zadržkov do otroka, se bodo po rojstvu, vajini že tako slabi medsebojni odnosi, samo še poslabšali. :? :? :?
Velikokrat ponoči buden gledam kako se otroka izgubita v mirne sanje, v medli svetlobi življenska energija prečka moje misli, a sploh kdo dvomi kako dobro se počuti moje srce...
Uporabniški avatar
Jure
Bambino mi rula

OdgovorNapisal/-a Janya » Po Sep 24, 2012 9:17 pm

Draga moja, če ti je življenje tvojega otroka drago in če ga imaš vsaj malo rada - otroka mislim pojdi stran od njega brez pomisleka. Varna hiša, starši, prijatelji skratka povsod bolje kot v tem okolju kot si zdaj. Mogoče bo tvoj šele takrat dojel da lahko ostane sam in si bo poiskal pomoč, toliko časa imata da tole razrešita preden se rodi otrok. A kot prvo pojdi na pristojni CSD in povej v kakši situaciji si. Ko te bo pretepal pokliči policijo in morebitne poškodbe pojdi zabeležit k zdravniku oz. na policijo. Ker te stvari se vedno stopnujejo in nemalokrat pride do prepovedi približevanja in če nimaš kakšnih dokazov za njegovo početje ti ne more noben pomagat. Žal mi je da si se znašla v taki situaciji a moraš se postavit zase in svojega nerojenega otroka.
It is aj Jana 4
Uporabniški avatar
Janya
Bambino je zakon

OdgovorNapisal/-a ursakatja » Pe Dec 21, 2012 2:33 pm

joj grozna situacija . sam moje mnenje je da če se imaš rada in če želiš otročku dobro se čimprej spakiraj stran od njega. tudi če je težko...hudo stisni pesti in pojdi. poškodbe pokaži zdravniku da bodo zabeležene in da imaš dokaz če se karkoli zgodi.
držim pesti zate da se ti vse dobro izteče in da bosta ti in dete vredu. hug hug hug hug
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
ursakatja
Bambino sanjač

Kraj: kranj

Vrni se na Partnerski odnosi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov