[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Forum - Bambino • Poglej temo - Porodne zgodbe

Porodne zgodbe

1,2,3, ... joj koliko jih je

OdgovorNapisal/-a Evelina » Če Apr 10, 2008 9:29 pm

Živjo!

Se opravičujem ,za tako pozen odgovor... :oops: :oops:

Porodi so bili zelo zelo različno dolgi in različno boleči...
Prvi...17 ur porodne,moji in umetni popadki,nisem se odpirala,mislili so že na CR,ko je prišla mmo dr.Podlipnikova in po moji prošnji,da bi vstala iz postelje,ukazala naj mi dajo na tla rjuho in tam sem potem stala,mendrala...in čez pol ure sem se začela odpirati-posledica doplgega mučenja in moje preutrujenosti je bila ta,da se mi je Janja dvakrat ulovila...prvič sem jo stisnila čez čelo-imela velik hematom,kot da bi imela moder obroč okrog glavice...drugič pa čez ključnico-katero je imela tudi zlomljeno.Otrok je posledično od napora imel šum na srcu,bila pod nujno prepeljana vna pediatrično na neonatalni oddelek,kjer je ostala 3 tedne-pa ne več zaradi srčka ampak zaradi infuzije kalcija,ki je tekel poleg žile.Janja je imela rokico trdo,kot kamen...nihče pa "ni vedel" zakaj.Ko sem zdravnika (dr.Bratanič) vprašala zakaj je tako mi je odvrnil:"Veste gospe tudi hiše in mostove gradimo pa se podrejo!"
Odneslo mi je pokrov in punčko na svojo odgovornost odnesla iz pediatrične....šum je bil samo fiziološke narave...

Drugi-čeprav sem prvič zatrjevala,da se nikoli več ne vrnem,sem bila po točno 13 mesecih spet v Kranju na isti porodni...
Zopet so mi dodali umetne...a našemu velikančku se je mudilo in po treh urah je bil rojen...kakšni strahovi so me obhajali-si pa lahko samo
mislite...

Tretjič-tri ure,moji in umetni popadki

Četrtič-moji popadki,s prvim odšla od doma in komaj s sireno z rešilcem prispela do porodnišnice in dvojčici dobesedno stresla...s presledkom 7 minut

Petič-porod so mi sprožili 4 dni pred rokom,dvojčici rodila v eni uri z presledkom 5 minut

Šestič
-pet ur,samo moji popadki in naš drugi princ je bil rojen

Sedmič
-en dan pred rokom,porod sprožili,obe ležali narobe,Vida se je lepo porodila medevično,Vilma,ki je bila prečno se je spodvila,tako da so mi jo notranje obračali in me rešili za malo Cr
Čiščenje hiše medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega medtem ko sneži....
Uporabniški avatar
Evelina
Bambino frik

Kraj: Gorenjska

OdgovorNapisal/-a Migica » Pe Apr 11, 2008 10:21 am

Uporabniški avatar
Migica
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Apr 11, 2008 11:07 am

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Migica » Pe Apr 11, 2008 11:24 am

Uporabniški avatar
Migica
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Apr 11, 2008 11:29 am

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a Migica » Pe Apr 11, 2008 11:49 am

Uporabniški avatar
Migica
Bambino obsedenec

Re: Porodne zgodbe

OdgovorNapisal/-a Evelina » Po Okt 06, 2008 7:24 am

A z dvojčki pa ni noseča nobena nova? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mašinca sem žleht... hug hug hug
Čiščenje hiše medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega medtem ko sneži....
Uporabniški avatar
Evelina
Bambino frik

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Po Okt 06, 2008 3:36 pm

Nikakor nisi žleht, sem mende tukajle pa res ni nobene nove večkratne nosečke, sicer pa je verjetno jih kr neki, samo da jih ne poznamo dobro. So pa punce v postopku in bomo lahko vsak čas kaj pričakovali. Kdo ve. hug hug hug

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a drevored » Po Okt 06, 2008 8:19 pm

zame bi bil uspeh že, če bi se prijel vsaj eden :lol:
Ne, srce nije kamen. Da ga samo baciš iz kaputa, kao kartu poslje puta.
Uporabniški avatar
drevored
Bambino dirkač

OdgovorNapisal/-a Evelina » Po Okt 06, 2008 8:27 pm

Uporabniški avatar
Evelina
Bambino frik

OdgovorNapisal/-a Evelina » To Okt 07, 2008 8:25 pm

He,he...ne da bi vedela... :wink: :wink: saj ne v tem smislu,kot namiguješ ti.... demon demon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Evelina
Bambino frik

OdgovorNapisal/-a jassy » Če Okt 09, 2008 9:51 am

jassy
Bambino korenjak

Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a PikapolonicaM » Pe Avg 21, 2009 7:38 am

Evelina, s svojimi pripovedmi si me ganila do srca!!! En sam pogum in veliiiiiko srcee te je! Srečni tvoji otročki!
Pikapoka
PikapolonicaM
Bambino začetnik

OdgovorNapisal/-a Evelina1 » Če Nov 12, 2009 10:26 pm

še moja zadnja porodna zgodba...

Oskar-naš enajsti sonček!

Prišel je mesec oktober….menstruacije ni bilo in test je pokazal en velik in debel + .Sedaj je bilo samo še vprašanje,koliko srčkov bije pod mojim srcem in na prvem pregledu sva obe z zdravnico s strahom pogledali na ekran UZ.A na ekranu je tokrat utripal samo en srček in bil kot švicarska ura….enakomerno in natančno….
Meseci so minevali in malo dete je rastlo in rastlo.V 21 tednu sem šla na pregled k primariju Cerarju in spotoma še na 3D UZ k dr.Tulovi….z menoj sta bila tudi velika dva- Janja in Žan,ki sta tega dne tudi izvedela da bomo dobili še enega fanta.Bila sta nadvse vesela in ponosna.Skrivnost sta skrbno čuvala vse do konca,saj nismo hoteli,da prav vsi zvedo kaj bo…razen nekaj izjem…
Datum poroda se je bližal,a meni ni prav nič kazalo,da bi se naš fantič rodil kak dan prej…in tako je minil tudi dan D. V petek 19.junija sem šla na amnioskopijo…plodovnica je bila sicer že mlečna,a moje maternično ustje je bilo še dolgo in trdo,odprta pa komaj 1 do 2 cm…premalo za v porodno.Zdravnica me je naročila v ponedeljek na sprožitev poroda…končno.Vikend je minil mirno v krogu mojih dragih in v ponedeljek zjutraj me je mož odpeljal proti Kranju.Tokrat bomo prav zares dobila v naročje svoje enajsto srečo.
Ob 8 sem čakala pred porodno….pokličejo me naprej,priklopijo me na CTG,naredimo popis,me obrijejo in sklistirajo….potem pa je sledilo dolgo čakanje na porodno posteljo,kajti zgleda,da smo vse rojevale prav na ta ponedeljek.Vmes med ččakanjem smo se z babicami in sestrami malo hecale,se pogovarjale in obujale spomine…tako pač je ,če je človek že skoraj inventar porodnišnice in skoraj vse pozna.Ura se je bližala poldnevu,ko me končno obvestijo,da bodo spraznili ta fensi porodno in da tokrat je pa rezervirana zame…juhej….torej bom enkrat celo v fensi sobi rojevala. Malo do dvanajste mi je doktor Rizner predrl ovoje…zraven pa zastokal,če nisem še nikoli rodila,ker je še vse nezrelo….plodovnica sicer močno mlečna,glavica na 9,porcije še dober cm,maternični vrat trd in dolg…torej bo potrebno potrplenje….in predvsem čas,da se vse zmehča in pripravi.Babica mi je v roko nastavila kanal za umetne popadke in kmalu so se začeli pojavljati prvi popadki.Sprva kot krči ob menstruaciji,potem pa so začeli boleti tudi v križ in vsak popadek me je pritisnil na trtico.Vsake toliko me je babica pregledala in mi masirala maternično ustje,a ta se ni in ni hotelo zmehčat.Lepa reč….osmič rojevam in se počutim kot prvorodka…začepljena ko šampanjec….zabetonirana…iz tistih dveh cm se ni in ni premaknilo nikamor.Popadki so postajali boleči in z pravilnim dihanjem se jih je dalo kljub temu lepo premagovat,sploh ker sem ob sebi imela čudovito babico,ki me je s svojim mirnim glasom vodila skozi popadek.Okrog 16 ure so me vprašali,če pokličejo anasteziologinjo,da mi nastavi Ultivo.Prikimala sem in kmalu je prišla sestra in pripravila vse potrebno.Na desno roko mi je dala manšeto za merjenje pritiska,na kanalček za umetne popadke je dala še en razdelilec za Ultivo in na prst ščipalko za merjenje saturacije….anasteziologinja je nastavila potem tekočiuno,ki ves čas teče v žilo in mi dala še napravico v roke,na kateri je gumb,ki ga pritisneš ob začetku popadka,če misliš,da bo popadek prehud….Tako opremljena sem naprej predihavala popadke,ki so ob dovajanju Ultive postali že takoj blažji….ob najmočnejših popadkih sem pritisnila na gumb in bolečina je postala znosna.V primeru,da pa kisik pade pod 95 pa so mi na nos takoj poveznili masko s kisikom.Ure so minevale in jaz še vedno odprta borih 5 cm….prosila sem,če lahko vstanem,saj vem da težnost marsikaj naredi….
Torej sem z vso opremo vstala in pri postelji predihavala popadke,ki so se stopnjevali in me začeli tudi pritiskati na blato.Babica je bila ves čas ob meni in ko je videla,da me je res pošteno zvilo in da so sedaj res tisti pravi popadki sem se spravila nazaj na posteljo ,da me pregleda.Ja…potreben je bil čas in potrpljenje…malo čez 18 uro sem bila odprta 10 cm in čas je bil za AKCIJO! Prijela sem se pod koleni in močno pritisnila….bolečina,napetost in pritisk se je povečal in še malo….še čisto malo in na plan je pogledala črnolasa glavica…takrat pa se babica zadere naj ne pritiskam,naj popadek zadržim…seveda ubogam in hvala Bogu,da nisem vedela, kaj se je dogajalo….odvijala je popkovnico,ki je bila navita okrog vratu našega Oskarja in ga je čvrsto zadrgnila….ko je to rešila,je rekla naj pritisnem še enkrat da se porodijo ramena …...končno je malo telesce zdrsnilo iz mene…a ni bilo glasu….planila sem pokonci in v tistem trenutku so ga že spravili k sebi in mali fantiček je izpustil svoj prvi glas…glas,ki sem ga tako težko pričakovala,glas ki je bil kot najlepša pesem….položili so mi ga na trebuh…tako mojega,tako toplega in tako čudovitega…ne da se opisati…vse ure bolečin in trpljenja so bile v trenutku pozabljene…ni bilo več mere,s katero bi lahko ocenila težavnost poroda…lebdela sem…adrenalina polna in predvsem nadvse srečna…hotela sem,da v tem trenutku izve cel svet,da sem bila zopet obdarjena z najlepšim čudežem narave…z največjo srečo….da sem na svet spravila najlepši biser in biseri se rojevajo samo v bolečini in tem večja je bolečina tem lepši in dragocenejši je biser,ki se rodi v tej bolečini. Z sinkom na prsih sem plavala od sreče in iz radia je zadonela pesem,ki je zmagala na Evroviziji – Pravljica….ja res sem v pravljici…res sem lebdela in moje srce je napolnilo toliko toplote,toliko ljubezni,da se ne da opisati…Nafilali so me z inekcijami,da so zakrčili maternico in porodila sem še posteljico,ki so jo temeljito pregledali,če je cela….nato je babica Oskarja odnesla na pult,ga očistila,zmerila in zvagala…dobil je prvo pikico v ritko,pa seveda kapljice v oči….nato pa mi ga je dala,da sva se stisnila …takrat me je tudi prvič pogledal…modre učke,a beločnice so bile vse krvave…popkovnica ga je že dobro zadrgnila… Vedno znova in znova se zahvaljujem vsej trumi angelov varuhov,pa Bogu in Mariji,da naju je čuvala in da nam je bil še enkrat dan dar starševstva in meni dar materinstva.
Tri ure sem prebila še v porodni…med tem časom so me budno spremljali in vsake toliko prišli pogledat mojo krvavitev…
Takole …moja pot skozi tri izmene v porodni je bila pri kraju in odpeljali so naju na oddelek…tam pa me je po celodnevnem postu čakala večerja in ne morem vam povedati,kako dobro je sedla juha,kompot in pecivo po tako adrenalinskem dnevu. Nato je sestra prišla še povedat,da bo zdravnica pregledala Oskarja in če sem dovolj pri močeh,da grem na štacijo…seveda,da sem šla in po pregledu sem ga zadovoljno odpeljala v sobo,čeprav so mi sestre rekle,da ga pustim tam,da se bom odpočila.
Skozi celo noč me je sestra na oddelku še hodila opazovat,ob polnoči sem dobila injekcijo Fragmina…
Na oddelku sem preživela še tri čudovite dneve…v sobi sem bila sama,ker je bila taka moja želja.Sestrae so me crklale in bilo je prav lepo preživeti bolnišnične dneve med tako prijaznim osebjem.

Kaj naj zapišem za konec…za mano je osem porodov in vsak je zgodba zase…vsak je drugačen in vsak je edinstven. Ob vsakem porodu se stke nova vez in vsakič znova te dogodek napolni z adrenalinom in z novim nabojem energije in ljubezni.
Vredno se je bilo truditi in prenašati bolečino…vredno je bilo prenašati vsa zaničevanja in grdo govorenje,ko so sorodniki zvedeli za nosečnost….vredno se je bilo boriti…kajti mene je na koncu čakala največja nagrada,ki sedaj sladko spi v svoji posteljici in nas z vsakim trenutkom osrečuje in razveseljuje.
Popadki bolijo,a so na kocu tisočkrat ,miljonkrat poplačani….
Želim si le zdravja in sreče…nič drugega…kajti vse ostalo pride in gre…
Oskar-radi te imamo – vsi!Vesela sem ,ker vem da ga bo vsak dan obdajalo vsaj dvanajst nasmejanih,razneženih obrazov,da se bo k njemu stegovalo dvanast parov rok,ki željno čakajo na svoje trenutke ljubkovanja in nenazadnje,da ga bo vedno obdajala toplota dvanajstih plamenov ljubezni. In to odtehta vse…
Uporabniški avatar
Evelina1
Bambino dojenček

OdgovorNapisal/-a sonja88 » Pe Nov 13, 2009 6:57 am

evelina, vse dlake so se mi pokonci postavile, oči sem dobila solzne.... še ena zares lepa zgodba! srcee
želim vam zdravja in sreče, tako kot si rekla, vse ostalo pride in gre...
full te občudujem!!! hug
sonja88

OdgovorNapisal/-a ketii » Pe Nov 13, 2009 8:13 am

Evelina, enkratna zgodbica!! srcee Meni so tudi kar solze lile, ko sem jo brala....
En velik koš zdravja vsem vam!!! hug hug hug
ketii
Bambino sanjač

OdgovorNapisal/-a pomaranca22 » Pe Nov 13, 2009 9:11 am

srcee srcee srcee
pomaranca22
Bambino korenjak

OdgovorNapisal/-a nlana » Pe Nov 13, 2009 2:07 pm

Joj, kako lepo napisano lovee Tudi jaz vam želim predvsem zdravja in sreče! hug
Uporabniški avatar
nlana
Bambino bomba

OdgovorNapisal/-a Vilina » Pe Nov 13, 2009 4:21 pm

Še ena prečudovita zgodba in prekrasen dečko srcee srcee srcee
Ostanite še naprej tako srečni srcee mnogim ste lahko za zgled hug hug hug
Vilina
Bambino obsedenec

OdgovorNapisal/-a Urška_1980 » Pe Nov 13, 2009 4:22 pm

prečudovita zgodbica in navdih za vse, kateri mislimo, da ne zmoremo. ČE zmoreš ti, zmoremo vsi.

Uporabniški avatar
Urška_1980
Bambino korenjak

Prejšnja

Vrni se na Starši dvojčkov, trojčkov, ...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost